"DANIŞMA MERKEZLERİNDEN DESTEK ALIN"

TEOG tercihleri için başvurular 14 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 24 Temmuz 2017 tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tercih yapacak öğrencilere ücretsiz danışma merkezlerinden destek almaları tavsiyesinde bulundu.

TEOG tercihleri için başvurular 14 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 24 Temmuz 2017 tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan  Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tercih yapacak öğrencilere ücretsiz danışma merkezlerinden destek almaları tavsiyesinde bulundu.
14 Temmuz 2017 Cuma günü itibarı ile başlayacak olan TEOG tercih maratonu 24 Temmuz 2017 tarihine kadar sürecek. Sonuçlar ise 11 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler açısından tercihlerin doğru şekilde yapılmasının büyük bir önemi olduğuna dikkat çeken Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ise öğrencilerin en sağlıklı tercihi yapabilmeleri amacıyla 60 noktada ücretsiz danışma meclisleri oluşturulduğunu dile getirdi. Tosun açıklamasında şu sözlere yer verdi, "2017 TEOG tercih danışmanlığı sürecinde öğrencilere ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde rehberlik yapılması ve bu süreçte verilecek tercih danışmanlığı hizmetlerinin belirlenen standartlar doğrultusunda yürütülmesi amacıyla müdürlüğümüzce tercih danışma komisyonları oluşturulmuştur.  Komisyon merkezleri ilgili okul müdürlüklerinde, Rehberlik Araştırma Merkezinde  ve Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda olmak üzere toplam 60 merkezde hizmet verecektir. Rehber Öğretmenler tarafından oluşturulan TEOG Tercih Danışma Komisyonları tarafından  tüm halkımıza  rehberlik hizmetleri verilecektir.

YORUM EKLE

banner137

banner138