Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirildi

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Kurumları Kurulu Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda yapıldı.

Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirildi

Yalova Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Tosun başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile il genelindeki eğitim kurumlarının yöneticileri katıldı.

Yalova İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ali Tosun yapmış olduğu konuşmasında, "2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını tamamlarken bu yıl içinde eğitim adına yaptıklarımızı değerlendirmek amacıyla, eğitim kurumları müdürler toplantısını yapmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bize bir insan mektebi lazım, diyor Nurettin Topçu. Bir mektep ki, bizi kendi ruhumuza kavuştursun; her hareketimizin ahlaki değeri olduğunu tanıtsın; hayâya hayran gönüller, insanlığı seven temiz yürekler yetiştirsin; her ferdimizi milletimizin tarihi içinde aratsın; vicdanlarımıza her an Allah’ın huzurunda yaşamayı öğretsin. Eğitim zor bir görev; çünkü büyük emeklerle her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştığımız bize emanet edilmiş çocuklarımız için her sene biraz daha fazla gayret ve emekle daha iyiye, daha güzele, daha çağdaşa yönelmeye çalışıyoruz. Asıl gayemiz milli değerlerine sahip çıkarken; çağının ilmini ve teknolojisini kullanan ve onları üretecek bilgi ve yeteneğe sahip öğrenciler yetiştirmektir. Bu amaçla büyük gayretler sarf ediyoruz. Yatırımlarımızı arttırdık ve hızlandırdık. Hem Milli Eğitim Bakanlığımızın hem de hayırsever iş adamlarımızın desteğiyle yapılan yatırımlar sürmektedir" dedi.

Müdür Ali Tosun konuşmasına şu sözlerle devam etti, "Avrupa Birliği projelerinde başarımız devam etmektedir. Her yıl birçok öğrenci ve öğretmenimiz Avrupa’daki eğitimi, yenilikleri görmek, öğrenmek ve döndükten sonra buradaki öğrenci ve öğretmenlerle paylaşmak amacıyla Avrupa’ya gitmektedir. Yenilikçilik ödüllerine gelince, Bakanlığımız tarafından Tasarrufta Kelebek Etkisi projemiz ile bölgesel ödül almaya layık görüldük. Bu başarımız ile bu yıl içindeki başvuru sayımızı arttırarak sahaya kalan proje sayımızı 4’e yükselttik. Eğitimde marka şehrin yenilikçilik başarısı Türkiye geneli sahaya kalan proje sıralamasında Yalova’mız, Türkiye 8.si, Marmara Bölgesi’nde Bölge 3.sü olmuştur. Bu gayret okullarımızın daha güzel, eğitimin daha etkin olması içindir. Amaç sadece öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda daha güzel bir eğitim almalarıdır. Yapmış olduğumuz Kültür, Sanat ve Spor ile Tam Öğrenme projesiyle her bir öğrencinin en az bir sosyal ve kültürel aktiviteye katılımını sağlayarak, en az bir spor dalında lisanslı olarak eğitim almalarını sağladık. Bu projelerdeki amaçlarımızdan biri de Madde ve Sosyal Medya bağımlılığı ile mücadele etmektir. Yalova’da eğitim alanında yapılan hizmetlerin tümüne vurgu yapan Müdür Ali Tosun: "İlimizde kitap okumanın önemine daha fazla dikkat çekmek amacıyla öğrencilerimizin yazarlarla buluşmasını sağladık. Bu durumun öğrencilerimiz üzerinde son derece etkili olduğunu fark ettik. Düzenlediğimiz Öncü Liderler Projesi ile öğrencilerimize rol model olacak saygın meslek sahiplerini öğrencilerimizle buluşturduk. Güncellenen eğitim programlarının tanıtılması ve yenilikçi öğrenim sürecinin desteklenmesi amacıyla yöneticilerin bir araya gelmelerini sağlayarak deneyimlerin paylaşılmasına katkıda bulunduk.  Bu, yediden yetmişe herkeste bir farkındalık yarattı. Ayrıca yine Sinemaya Gitmeyen Kalmasın Projesi ile öğrencilerimizin sinemayla buluşmasına vesile olduk. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yalova’da Eğitim Bilişim Ağı’nın ortalama öğretmen ve öğrenci kullanım oranında Yalova Eğitim Bilişim Ağı’nı etkin ve yaygın kullanımında Türkiye birincisi olduk. Yalova, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumların web sayfasının etkin kullanımında da 81 ili geride bırakarak yine Türkiye’de birinci sıraya yükseldik. Kıymetli Müdürlerim, bütün bu arz ettiklerim Eğitim Öğretim yılı başında yaptığımız toplantıda alınan kararların uygulamalı örnekleridir. Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın, Sayın Valimizin desteği ve büyük katkılarıyla, çok daha güzel sonuçlara ulaşacağımıza olan inancım tamdır. Bu vesile ile yaptığımız bu toplantıda alınan tavsiye kararlarının ilimizde yaşanan eksiklere çözüm yolu olmasını diler, saygılar sunarım”

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda, kısa adı EBA olan Eğitimde Bilişim Ağı portalı’nın okullarında etkin ve yaygın kullanımına katkı sağlayan eğitim yöneticilerine Teşekkür Belgesi verildi.

YORUM EKLE