İmam Hatip Lisesi’ni tercih edenlere özel hediyeler

Kısa adı YİHDER olan Yalova İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği bu sene puanı 400 ve üzerinde olan ve İmam Hatip Lisesi’ni tercih eden her öğrenciye çok özel hediyeler vereceğini duyurdu.

İmam Hatip Lisesi’ni tercih edenlere özel hediyeler
 YİHDER Başkanı Hüsnü Yıldırım; İmam Hatipli olmanın yüksek bir onur olduğunu, başarılı olup da İmam Hatip’i tercih edenlerin ayrıca taltif edileceğini söyledi. Bu amaçla SBS puanı 475-500 aralığında olanlara Notebook (Lap Top) bilgisayar, 450-475 aralığında olanlara Netbook (Mini) bilgisayar, 425-450 aralığında olanlara Dijital Fotoğraf Makinesi, 400-425 aralığında puanla İmam Hatip’i tercih edenlere de Tablet Bilgisayar hediye edileceğini duydurdu. Başkan Hüsnü Yıldırım, aynı zamanda Yalova’da İmam Hatip’ler açısından büyük bir milat yaşandığını, şu anda Merkez, Çiftlikköy, Altınova, Çınarcık ve Armutlu’da İmam Hatip Ortaokulları’nın açıldığını, bunun yöremize büyük bir kazanç anlamına geldiğini ifade etti. Vatanına sadık, milletinin hizmetinde, manevi duygularla dopdolu, ahlaklı bir geleceğin bu okullarda inşa edilebileceğini; bu günlere özlem duyan vatandaşlarımızın okulları sahipleneceğini ümit ettiğini bildirdi. Yıldırım bu itibarla 4. sınıfı bitiren her öğrencinin İmam Hatip Orta Okulu’na kayıt yaptırabileceğini duyurdu.

İmam Hatip’i tercih edenle bir yıl hafızlık yapma imkanı

Ayrıca YİHDER Başkanı Hüsnü Yıldırım, yayınlanan yönetmelik ile orta bölümde İmam Hatip’i tercih edenlere bir yıl hafızlık yapma imkanı tanındığını, bir yıl sonra öğrencinin fark derslerini vererek 6. sınıfta tekrar aynı arkadaşlarla eğitimine devam edebileceğini söyledi. YİHDER’in kuruluş amacının İmam Hatip Lisesi mezun, mensup ve gönüldaşlarına hizmet etmek olduğu biliniyor. Geleceği kucaklamak isteyen dernek, 28 Şubat sürecinin ezilen, horlanan ve yok hükmünde görülmek istenen bir nesline bugün daha fazla ihtiyaç duyulduğunu görüyor. Toplumunu seven, milli ve manevi dinamikleri olan gençlerin ancak, bu topraklara uzun süreli hizmet edebileceğini söylüyor. İşte bu güzel nedenlerden ötürü YİHDER öğrencileri teşvik etmek için tüm gayretini sarf ederek hayırlı bir nesle hizmet sunmak istiyor. 

YORUM EKLE

banner137

banner138