banner123

Kardeş Okullar Kahvaltıda Kaynaştılar

75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulu Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü öğretmenleri Necla Bülbül, Hatice Demirbağ Sakallı ve Fatma Kaplan rehberliğinde kulüp öğrencileri ve velileri kulübün sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri ile Özdilek’te kahvaltı etkinliğini gerçekleştirdiler.

Kardeş Okullar Kahvaltıda Kaynaştılar

Kahvaltıya Milli Eğitim Müdür yardımcısı Hüseyin Cibir  ve Özel Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz  ‘da eşlik ettiler. Etkinlik sırasında “yardımlaşma ve dayanışmanın en büyük erdem” olduğu vurgulanarak her iki okulun öğrencileri arasında sevgi köprüsü kurulmasının olumlu etkilerinden de övgü ile söz edildi. Burada sosyalleşmenin önemine de vurgu yapan  75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulu yetkilileri ise, “Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanlar sanal bir dünyada yaşamaya başlamış, sosyal ilişkileri git gide zayıf bir hal almıştır. Artık değil yardımlaşmak insanlar yan komşusunun adını bile bilmemektedir. Ancak hem bireysel hem toplumsal olarak yardımlaşma ve danışma insan açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanların yanında olmaktan geri kalmayalım.

Daha hoşgörülü ve sağduyulu bir toplum haline gelmek için bu tür etkinliklerde öğrencilerimizi bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamak en önemli amacımız olmuştur” dediler.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 15:14
YORUM EKLE