Kızılay’ın üç yıllık hedefinde kız yurdu da var

Geçtiğimiz hafta sonu olağan genel kurulunu gerçekleştiren Kızılay Derneği Yalova Şube Başkanlığına tekrar seçilen Osman Aykut Temuçin, 2013-2014-2015 yıllarına ilişkin Eylem Planı’nı kamuoyuyla paylaştı.

Kızılay’ın üç yıllık hedefinde kız yurdu da var
Önümüzdeki dönemde Kızılay Derneği Yalova Şubesi olarak gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Başkan Temuçin; Kızılay olarak Yalova’da bir kız öğrenci yurdu açılmasını hedeflediklerini söyledi.

Yeni dönem hedefleri arasında Yalova’da Kızılay gönüllülerinin sayısının arttırılmasının da yer aldığını  belirten Başkan Temuçin, yeni döneme ilişkin projeleri hakkında şu bilgilendirmede bulundu: “Yalova ili sınırlarından bulunan taşınmazlarımızın gelirleri şubemize kazandırılacaktır. Mevcut yemek dağıtım işi titizlikle sürdürülecektir.

Valilik, bürokratlar. Basın-yayın, esnaf, sivil toplum kuruluşları, odalar ve fabrikalar devamlı ziyaret edilecektir. Bu kuruluşlarla tam bir dayanışma içerisinde diyaloğumuz sürecektir. Toplanılan giysiler, ayakkabılar ve eşyalar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Yalova Kızılay Kan Bağış Merkezi en iyi şekilde çalışmalarına devam edecektir. Şube ve Genel Kurul üyeleri olarak Kan Merkezinden desteklerimizi eksik etmeyeceğiz. En son yıllık kan bağış miktarı 8.000 ünitedir.2013’te 9500 ünite kan bağış alımı yapılacaktır.

Bilgilendirme amacıyla, değişik gruplara, periyodik olarak Afet Eğitim Programları verilecektir. Dini gecelerde camilerimizde cemaate lokum ikram edilecektir. Gönüllü sayımız arttırılacaktır. Yalova Yerel Afet Yönetim Merkezi’nde bulunan deponun daha da büyütülmesine çalışılacak. Toplum liderlerini teşkilatlandırma projesi üzerinde ciddiyetle durulacaktır.

Şubemiz gençlik kolları ve kadın kollarının faaliyetlerine azami yardım yapılacaktır. Şu anda Hukuk Fakültesi olarak kullanılan binanın 1.katının, Kızılay Şubemize kazandırılması için çalışılacaktır. Yardım için gelen kuru gıda ve kurban kolileri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Bağış alınması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Okullara eğitim verilecektir. Üniversite ile sıkı ilişki kurulacak ve gönüllü sayısı da çoğaltılacaktır. Mümkünse bir aşevi açılması temin edilecektir. Özellikle arsalar değerlendirilerek bir kız öğrenci yurdu açılması temin edilecektir” 

YORUM EKLE