Merkez Okul Müdürleri Toplandı

Yalova Merkez Temel Eğitim Okul Müdürleri Toplantısı Atatürk İlkokulu´nda yapıldı. Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve merkezde bulunan anaokulu ve ilkokul müdürleri katıldı.

Merkez Okul Müdürleri Toplandı

Toplantıda, Ekim ve Kasım aylarında yapılacak faaliyetler, öğrencilerin başarılarının geliştirilmesi için yürütülen çalışmalar, Eğitimde Bilişim Ağı´ nın (EBA) kullanım oranları, kaynaştırma bütünleştirme uygulamaları, okul rehberlik hizmetleri, okullarda kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler, temiz okul ve beslenme dostu okul çalışmaları, okul sütü programı, okul güvenliği, okulöncesi eğitim ve ilköğretim kurumları standartlarına ilişkin çalışmalarına ilişkin gündem maddeleri üzerinde duruldu.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun burada yaptığı konuşmada, Milli ve yerli bir ruha sahip olmanın önemine değinerek “Milli kimliğin ve kültürün kazandırılması için eğitim liderleri olarak sizlere büyük görevler düşmektedir. Nasıl ki kurumunuzun, okulunuzun binasının her köşesine hakim, her köşesinden haberdar olmanız gerekiyorsa öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin her halinden de haberdar olmakla mükellefiz. Hangi öğrencinin nasıl bir sıkıntısı, derdi var, kim yetim kim öksüz, üstündeki kıyafeti nasıl, evinde kimlerle yaşıyor, bütün bu soruların cevabını biliyor olmamız gerekir. Bu mesleki bir zorunluluk değil belki ama bizim kültürümüz, kadim medeniyetimiz bunu zorunlu kılar. Bugün ne yaptığımız kadar, yarın ne yapacağımızı da düşünmeliyiz” şeklinde konuştu.

Mesleki eğitim performanslarının izlenmesiyle ilgili çalışmalarla temel eğitime dair konularda görüş alışverişinde bulunulmasına gerektiğini söyleyen Tosun “Hepimize görevler düşüyor. Bana İl Müdürü olarak, sizlere okul müdürleri ve öğretmenler olarak önemli görevler düşüyor. Herkes bulunduğu konuma artı değer katarsa ülkemiz daha ileriye gidecek, daha kaliteli bir geleceğe erişeceğiz. Bildiğimiz değerleri öğrencilerimize aktararak hayata tatbik etme konusunda daha aktif olmalıyız.” dedi.

Okul ve öğrenci güvenliği konusunda İŞKUR desteğiyle hayata geçirilen uygulama ile okulların daha güvenli hale getirildiğine değinen Tosun, “Binlerce öğrencinin sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Yarınlarımızı daha iyi bir geleceğe ulaştırmak için iyileştirilmiş fiziki imkânlara sahip mekânlarda, içerik ve kaliteyi yükseltmeye yoğunlaşacağız” diye konuştu.

Toplantı; dilek, temenni, soru ve cevap bölümünün ardından hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Taha Arslan

YORUM EKLE