banner131

Tosun Başbakanlık İftar Yemeğine Katıldı

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Başbakan Binali Yıldırım tarafından, 81 İl’ den gelen öğretmenler onuruna verdiği iftar yemeğine katıldı.

Tosun Başbakanlık İftar Yemeğine Katıldı

Çankaya Köşkü´nde düzenlenen iftar programına, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki heyet ile 81 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri ve öğretmenler katıldı. Başbakan Binali Yıldırım yemekte müdür ve öğretmenlere de hitap etti.  Öğretmenlere, Cemil Meriç´in "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir." sözünü hatırlatan Başbakan Yıldırım; "Severseniz, sevilirsiniz. Genel kuraldır. Sizlerin işinizi ne kadar büyük bir emek ve sevgiyle yaptığınızı biliyoruz. Sizlerin sevgiyle kazandığınız her bir evladımız, bu ülkenin geleceğine giden yolda atılan en büyük adım olacak." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, öğretmenlik mesleğinin temel motivasyonunun sevgi olduğunu vurgulayarak, "Bu topraklarda sevgiyi çoğaltmak, düşmanlıkları azaltmak için yapacak daha çok işimiz var. Türkiye´nin her köşesinden, geldiğiniz yerlere umut, sevgi, kardeşlik ve selamımızı götürün. Sınıflarınızda sevgiyi yeşertin, okullarınızda kardeşlik iklimini daim edin, köylerinize, bulunduğunuz ilçelere birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunu aşılayın." değerlendirmesinde bulundu.

Öğretmenlerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, "Eğitim ordumuzdan, öğretmenlerimizden, fedakarca görev yapan, Van depreminde, terörde, şehit olan Aybüke öğretmenimizi, Necmettin öğretmenimizi, Van depreminde şehit olan 75 öğretmenimizi ve 15 Temmuz´da hayatını seve seve veren şehit öğretmenlerimizi bu vesileyle rahmetle, şükranla anıyorum mekanları cennet olsun." dedi.

Başbakan Yıldırım, Türkiye´nin geleceği olan gençlerimizi eğiterek, ülkemizin aydınlık geleceğini inşa eden öğretmenlerimiz onuruna verdiği iftarda, ramazan ayının huzur, mutluluk içinde, bereket dolu geçmesi temennisinde bulundu.  İftar programı, Başbakan Binali Yıldırım’ın, il müdürleri ve öğretmenlerle fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

Taha Arslan

YORUM EKLE