Trafik Eğitim Parkı’nda 3766 Öğrenciye Ulaşıldı

Yalova Belediyesi tarafından hizmete açılan Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilere verilen eğitimler tamamlandı. 26 Mart 2018’de başlayıp 6 Haziran 2018 tarihine kadar süren eğitimlerde toplamda 3766 öğrenciye ulaşılarak trafik eğitimlerinin uygulamalı olarak verilmesi sağlandı.

Trafik Eğitim Parkı’nda 3766 Öğrenciye Ulaşıldı

Yalova Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından eğitimlere başlanan Trafik Eğitim Parkı’nda, eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte trafik eğitimlerinde de sona gelindi. Anaokulu ve ilkokul öğrencilerine uygulamalı olarak verilen eğitimlerde toplamda 3766 öğrenciye trafik bilinci kazandırıldı. Yalova Belediyesi personelleri, trafik polisleri ve öğretmenleri eşliğinde öğrencilere, hem araçla hem de yaya olarak trafikte uyulması gereken kurallar detaylı olarak anlatıldı. Toplam 1 saat süren eğitimin ardından ise öğrencilere sertifikaları verildi.

“İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz protokolle; ilimizde eğitim ve öğretim gören öğrencilerimizi Trafik Eğitim Parkı’mızda ağırlayarak trafik konusunda bilinçlenmelerini sağladık” diyerek sözlerine başlayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “26 Mart 2018 tarihinde başlayan eğitimlerimizle birlikte, Mart ayında 378, Nisan ayında 1408, Mayıs ayında 1677 ve Haziran ayında 303 öğrencimize eğitimlerin verilmesini sağlayarak toplamda 3766 öğrencimize ulaştık. Uygulamalı eğitimle birlikte çocuklarımız, küçük yaştan itibaren trafik konusunda kuralları ve yapılması gerekenleri öğrenmiş hale geldi. Bu da onları trafik konusunda ileri ki yaşlarında daha bilinçli hale getirecek. Yeni eğitim-öğretim sezonunun başlaması ile birlikte eğitimlerimiz yeniden başlayacak” dedi. 

YORUM EKLE