banner131

“Vatanına Milletine Bağlı Nesiller Yetiştirmeliyiz”

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Programı kapsamında okullarda gerçekleştirilen çalışmalara katılan Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Vatanına, milletine, bayrağına bağlı nesiller yetiştirmeliyiz” dedi.

“Vatanına Milletine Bağlı Nesiller Yetiştirmeliyiz”

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, 03 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Programı kapsamında, Hüseyin Alkaş İlkokulu ve Atatürk İlkokulu´ nu ziyaret ederek öğretmenlerimiz ile birlikte mesleki çalışmalara katıldı.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, öğretmenlerle yaptığı toplantıda Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşmasından hatırlatmalar yaparak öğretmenlik mesleğinin önemini vurguladı. Öğretmenliğin kendini günün koşullarına ve ihtiyaçlarına göre hazırlayarak öğrencileri yetiştirmek olduğunun altını çizerek, “Sayın Bakanımızın da dediği gibi esasımız adalet olacak. Bizim varoluş nedenimiz ve davamız çocuktur. Bir ekip ruhu içerisinde çalışmalıyız. İki hafta sürecek olan mesleki çalışma programına hepimiz bir bütün olarak önem verirsek problemlerin çözüm noktasında büyük kazanımlar elde edeceğiz.” diye konuştu.

Öğretmenlere tavsiyelerde de bulunan Tosun, “Vatanına, milletine, bayrağına bağlı nesiller yetiştirmeliyiz. Sadece akademik başarı değil sportif başarılarıyla da kendini gerçekleştirmiş öğrenciler yetiştirerek onları sosyal hayata hazırlamalıyız. Öğretmenler olarak gönlüne girmediğimiz öğrencilerde tam bir başarı sağlayamayız” dedi.

Mesleki çalışma programıyla, öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi, pedagojik formasyon alanlarında bilgi ve tecrübelerinin artırılması, öğretmenlere yeni beceriler kazandırılması, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yollarının bulunması, öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programların hazırlayıp uygulanması amaçlanıyor.

Taha Arslan

YORUM EKLE