Genç Girişimcilere Destek

Yalova Gençlik Merkezi, KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliğinde ‘Uygulamalı Girişimcilik’ eğitimlerine başladı. Eğitimde gençlerin, iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları amaçlanıyor.

Genç Girişimcilere Destek

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında imzalanan protokol kapsamında Yalova Gençlik Merkezi’nde ‘Uygulamalı Girişimcilik’ eğitimleri başladı. Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri, Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planı doğrultusunda gençlerin katılımı ile sürdürülecek. Eğitimler ile gençlerin, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğinin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı işletmelerin kurulması, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları amaçlanıyor.

Gençlere hibe ve yatırım desteği..

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Celal Kahveci, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ve KOSGEB işbirliğinde gençlerimizin kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerimizi düzenledik. Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planı kapsamındagençlerimizin katılımı ile Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerimize başladık. Gençlerimiz eğitimle ilgili KOSGEB’in hibe ve yatırım desteklerinden faydalanabilecekler. Program sonunda da gençlerimize sertifikalarını takdim edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138