Mezun olan öğrencilere kendi işini kurma imkanı

İİBF’de eğitim gören öğrencilere, mezun olduklarında kendi işlerini kurabilmeleri amacıyla ’uygulamalı girişimcilik’ dersi vereceğiz. Sertifikalarını alanlara da KOSGEB tarafından 27-100 bin lira arasında değişen miktarlarda kredi verilecek

Mezun olan öğrencilere kendi işini kurma imkanı
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr.  Kamil Dilek, ”İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) eğitim gören  öğrencilere, mezun olduklarında kendi işlerini kurabilmeleri amacıyla ’uygulamalı  girişimcilik’ dersi vereceklerini bildirdi.
 
UÜ ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi  Başkanlığı (KOSGEB)Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında, uygulamalı  girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü imzalandı.
 
17 Nisan’da uygulanmaya başlanacağı bildirilen protokolü, Rektör Prof. Dr. Dilek ve KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ imzaladı.
 
Prof. Dr. Dilek, imza töreninde yaptığı konuşmada, protokolün, uygulamalı  eğitim hedeflerinin bir parçası olduğunu ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını  söyledi.
 
Başlangıçta 30 öğrencinin yararlanacağı programın daha sonra  yaygınlaştırılacağını vurgulayan Dilek, ”İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültesi’nde (İİBF) eğitim gören öğrencilere, mezun olduklarında kendi işlerini  kurabilmeleri amacıyla ’uygulamalı girişimcilik’ dersi vereceğiz. Sertifikalarını  alanlara da KOSGEB tarafından 27-100 bin lira arasında değişen miktarlarda kredi  verilecek” diye konuştu.
 
KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Akdağ da öğrencilere uygulamalı eğitim  vererek istihdam ve üretime katkıda bulunmalarını sağlayacaklarını bildirdi.
YORUM EKLE