Tokay, "Bugün İstesinler Pazarı Yeni Yerinde Kuralım"

Yalova Pazarcılar Odası Başkanı Selami Tokay kapalı pazar yeri ile ilgili tüm hazırlıklarını tamamlayarak Hizmet A.Ş'den gelecek onayı beklemeye başladıklarını söyledi. Tokay, "İstesinler pazarı bugün orada kuralım" dedi.

Tokay,
Uzun süredir ne zaman açılacağı merak konusu olan pazar yeri ile ilgili açıklamalarda bulunan Yalova Pazarcılar Odası Başkanı Selami Tokay kendileri açısından hiçbir sıkıntı olmadığını dile getirdi. Pazarcıların uzun bir süreden beri buraya geçmeyi beklediklerini ve artık sona gelindiğini söyledi. Otoparkın 2 katında kurulacak olan pazarla ilgili tüm planlamaların tamamlandığını ve pazarcıların yerleşim planlarının Hizmet A.Ş'ye teslim edildiğini dile getiren Yalova Pazarcılar Odası Başkanı Selami Tokay, "Pazarcı esnafımız çok zor şartlarda hizmet verdi. Bu sürede hiç seslerini çıkartmadan sabırla beklediler. Artık sona gelindi. Biz tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve tüm planları Hizmet A.Ş'ye devrettik. Artık top onlarda. İstesinler bugün pazarı orada kuralım" dedi. 

Semt Pazarları 2016 Yılından İtibaren Kalkacak

Pazarların kurulabilmesine yönelik getirilen kriterlerinde 2016 yılında devreye gireceğini de hatırlatan Tokay, "Semt Pazarları 2016 yılından itibaren kalkacak. Zira pazar açılacak yerlerin üzerinin kapalı olması, kamera, ses sitemi gibi sistemlere sahip olması ve tuvaletlerinin bulunması gibi bir takım standartlar getirildi. Bu standatlara uymayan yerlerde pazar kurulamayacak. Pazarları ve standartları takip eden ve nerelerde pazar kurulacağını istenen kriterlere uygun olup olmadığını denetleyen 9 kişilik bir de komisyon kuruldu. Bu komisyon 2016 yılına kadar semt pazarı tabir edilen noktalarda bu kriterlerin devreye sokulup sokulmadığına bakacak. Eğer istenen ler yoksa bir daha orada pazar kurulamayacak" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

banner137

banner138