"Yalovalı zor bir yıl geçirdi"

Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu, 2017 yılında aradığını bulamayan Yalovalı esnafların 2018 yılından umutlu olduklarını dile getirdi.

Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu, 2017 yılında aradığını bulamayan Yalovalı esnafların 2018 yılından umutlu olduklarını dile getirdi.
2017 yılının sonuna yaklaşılan şu günlerde yılın esnaf açısından nasıl geçtiğini değerlendiren Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu 2017 yılında umduklarını bulamadıklarını belirtti. Özellikle yaz sezonunun bekleneni vermemesinin esnaflara olumsuz yansıdığını belirten Mutlu, "Yalova esnafı genelde tüm umudunu yaz sezonundaki hareketliliğe bağlıyor. Bu yıl umduğumuz gibi bir sezon geçmedi. Hareketlilik olmadı desek yalan olmaz. Dolayısıyla esnaf açısından zor bir dönem yaşandı. Ekonomik hareketlilik olmayınca ödemelerde de zorluklar yaşanır. Bir çok esnaf ödemelerini yapmakta bile zorluk çekti. Öte yandan ülkemiz içten ve dıştan bir çok saldırıya maruz kalıyor. Ekonomimiz zayıflatılmaya çalışılıyor. Bu esnada dövizde yaşanan çalkantılar da esnafı olumsuz etkiliyor. Bütün bu olumsuzluklar üst üste geldiğinde de esnaf açısından bırakın kar etmeyi sadece masrafları karşılandığında mutlu olacak bir tablo ortaya koyuyor. 2017 beklentilerimizin de üzerinde kötü bir yıl oldu. Ama esnaf 2018 yılından umutlu. Bizde bu yönde düşünüyoruz. Karamsar bir tablo çizmek istemiyoruz. Devletin bu yönde alacağı tedbirlerle 2018 yılının esnaflarımız için çok daha güzel geçmesini istiyoruz" dedi. 

YORUM EKLE