YTSO’ya Yeni Öneri

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal YTSO'ya yeni yapılacak olan Kent Meydanında değişik mimariye sahip bir bina için teklif götürdü. YTSO'nun da bu teklife sıcak baktığı ve rotasını yeni Kent Meydanında kendilerine sunulacak binaya çevirdiği öğrenildi.

YTSO’ya Yeni Öneri
YTSO ile Yalova Belediyesi arasında takas anlaşmasına varılmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katıldığı bir törenle protokolü imzalanan yeni kent meydanı konusu YTSO'da rotanın değişmesine neden oldu. Kent Meydanında yapılacak yeni YTSO binası ile ilgili olarak YTSO Başkanı Tahsin Becan'a resmen teklifi yinelediklerini dile getiren Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ise, "Tekel binasının YTSO'ya devri ile ilgili henüz bir gelişme yok. Ancak YTSO Başkanı geçtiğimiz gün bizi ziyaret etti. O ziyarette gündeme Tekel binası konusu geldi. Burada geçtiğimiz gün protokolünü imzaladığımız yeni Kent meydanı Projemizi de yeniden kendilerine anlattım. Fakat orasının zaman planlaması daha net olmadığı için kendilerine burası için ısrarcı olmadığımı kendilerine de ilettim. Artık orasının hayata geçirilmesi için en ufak bir şüphe bile yok. Zamanı da iyi kötü belli. Orası ile YTSO'nun daha önceden talep ettiği Tekel binası arasında işin yapımı ile ilgili 1 sene gibi bir zaman oynaması olur. Neticede 1 yıllık bir gecikme çok önemli bir gecikme sayılmaz. Yine YTSO binasının yapılacak olan Kent Meydanında olmasının belki daha sağlıklı olacağı konusunda kendileriyle fikrimi paylaştım. Neticede bizim için değişen bir şey yok. Kendileri neyi ve nasıl isterlerse biz öyle davranırız. Kara onlara bağlı. Benim kişisel düşüncem Kent Meydanında yapılacak bir bina YTSO açısından daha sağlıklı olacaktır. Bizim niyetimiz belediyeyi de oraya taşımak. Orasının altında 4 bin araçlık otopark da olacak zaten. Çok güzel bir mekanda çok orijinal bir mimari ile yapılacak olan hem belediye hem de YTSO binasının daha şık olacağını düşünüyorum" diye konuştu. 

YTSO yetkililerinin ise yönetimden Tekel binasının olduğu yerde park alanı olmaması gerekçesi ile yükselen muhalefet seslerinden dolayı rotayı yeniden bu alanda yapılacak binaya çevirdiği öğrenildi. YTSO'nun kısa süre içerisinde kendi içerisinde kararını netleştireceği ve bu kararı Yalova Belediyesi'ne bildireceği belirtildi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138