banner131

“3 faili meçhul cinayeti kim aydınlatacak?”

Çınarcık’ta geçtiğimiz yıllarda işlenen 3 tane faili meçhul cinayetle ilgili olarak tutuklu yargılanan ve 7 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden Şahin Velioğlu, gerçek katillerin ortaya çıkarılmasını istediğini söyleyerek Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde bir basın açıklaması yaptı.

“3 faili meçhul cinayeti kim aydınlatacak?”

Velioğlu, “Devlet büyüklerine sesleniyoruz. Bu turizm şehrinde 3 tane faili meçhul cinayeti kim aydınlatacak? Ortada 3 tane faili meçhul cinayet var, bunu kim aydınlatacak. Devlet büyüklerine sesleniyorum buradan, katiller yargılansın. Gerçek katiller kim ise ortaya çıkarılsın. Adalet istiyoruz” dedi.

 

“HSYK’dan teftiş heyeti istedik”

 

2009’da Cemil Kandemir cinayetinin ardından haksız yere 4 kişi 7 ay tutuklu kaldıklarını, suçsuzluklarını ispatlayarak cezaevinden tahliye olduklarını söyleyen Velioğlu, daha sonra Çınarcık’ta 2 tane ceset daha bulunduğunu, Yalova Emniyet Müdürlüğü’nün 7 ay süren başarılı bir çalışmasının ardından faillerin yakalanıp Cumhuriyet Savcısı’nın karşısına çıkarıldığını, ancak 18 ay sonra 3 kişinin itiraflar, kamera kayıtları, ses kayıtları olmasına rağmen Ağır Ceza Mahkemesi’nde mahkeme başkanının red oyuna rağmen diğer üyelerin tahliye talebiyle tahliye edildiğini söyledi.  Velioğlu, “Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’ndan (HSYK) teftiş heyeti talebinde bulunduk, talebimizde kabul edildi, teftiş heyeti gelecek, bu dosyanın peşi bırakılmayacak” diye konuştu.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
şahin velioğulları
şahin velioğulları - 7 yıl Önce

Değerli basın mensupları duyarlılığınız için teşekkür ederim umarım adalet yerini bulur katiller hakettikleri yere gider...