300 öğrenci bu yurdu bekliyor

Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜSEM) Müdürü Prof. Dr. İsmail Adak, İlim Yayma Vakfı’nın yaptıracağı 300 öğrencilik yurt için 4 kat yapı ruhsat izninin çıkmasını beklediklerini söyledi.

300 öğrenci bu yurdu bekliyor

Prof. Dr. Adak, yurdun yapılması için iki kat ruhsat izni verildiğini ancak kendilerinin 4 kat için izin beklediklerini ifade ederek, yurt için ödeneğin hazır olduğunu, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’la da 4 kat için görüştüklerini ve görüşmenin olumlu geçtiğini ifade etti.

Prof. Dr. Adak, “Başkan’dan 4 katlık ruhsatın olurunu aldık. Bu iş tabi bir şahıs işi değil, kurum işidir.  Her şeyin dört dörtlük olmasını istiyoruz. Bu izin çıktığında yurdu 8 ayda tamamlayacağız.

Plan tadilatları nedeniyle bir gecikme oldu” diye konuştu. Öğrenci yurdunun kampus alanının hemen yanına kurulması planlanıyor. 4 bin 500 metrekarelik alana kurulacak olan yurtta 320 kişilik konferans salonu, öğrencilerin ders çalışabilmesi için ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilmesi için alanlar, 1 adet kütüphane, 1 adet yemekhane olacak.

 

YORUM EKLE