4 yeni mahallede ve 2 köyde muhtarlık seçimi yapılacak

Yalova Seçim Kurulu Müdürü Ali Karadağ, 3 Haziran Pazar günü Paşakent Mahalle Muhtarlığı, Kurtköy Muhtarlığı ile yeni kurulan Yalova Bayraktepe Mahallesi, Yalova Dere Mahallesi ve Adnan Menderes mahallelerinde muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimlerinin yapılacağını açıkladı. Yine aynı tarihte, Gacık’ta bölünerek kurulan 500Evler Mahallesi’nde de muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimi gerçekleştirilecek.

4 yeni mahallede ve 2 köyde muhtarlık seçimi yapılacak

Askı listeleri 16-27 Nisan arası incelenebilecek

Seçimlerde vatandaşların oy kullanabilmesi için, 16 Nisan – 27 Nisan tarihleri arasında muhtarlıklara müracaat ederek muhtarlık bölgesi askı listelerini incelemeleri, listelerde ismi bulunmayan ya da bir yanlışlık olanların ise bağlı bulundukları ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ederek, alacakları belge ile Yalova Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvurmaları gerekiyor. Bu bölgelerde yaşayanların ayrıntılı bilgiyi ise Seçim Müdürü Ali Karadağ’dan 814 45 95 no’lu telefondan alabileceği belirtiliyor.

 

Paşakent, Kurtköy, Bayraktepe, Dere, A.Menderes ve 500 Evler Mahallelerinde seçim var

İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından yapılan duyuruda 03 Haziran 2012 Pazar günü yapılacak seçimlerde, Merkez Paşakent mahalle muhtarı Aydın Özat’ın vefat nedeniyle boşalan yerine muhtarlık seçimi, Kurtköy muhtarı Hüseyin Kutluay’ın istifası nedeniyle boşalan yerine muhtarlık seçimi, Yalova Belediyesi sınırları dahilinde 12.12.2011 tarih ve 5477 sayılı Valilik Onayı ile; Fevzi Çakmak Mahallesinin bölünmesi ile yeni kurulan Bayraktepe Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesinin bölünmesi ile yeni kurulan Dere Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesinin bölünmesi ile yeni kurulan Adnan Menderes Mahallelerinde Muhtarlık ve İhtiyar heyeti seçimleri yapılacağı duyuruluyor. Yine aynı tarihte, Gacık Köyünün bölünmesi ile, yeni kurulan 500 Evler Mahallesinde Muhtarlık ve İhtiyar heyeti seçimleri yapılacak.

Seçim bölgelerinde ikamet eden vatandaşların, 16 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 08.00’den, 27 Nisan 2012 Cuma günü saat 17.00’ye kadar muhtarlıklara müracaat ederek, Muhtarlık bölgesi askı listelerini incelemeleri, listelerde isimleri bulunmayanların veya bilgilerinde her hangi bir yanlışlık olanların bağlı bulundukları İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ederek nüfus müdürlüğünden alacakları belge ile birlikte Yalova Seçim Kurulu Başkanlığına başvurmaları isteniyor.

YORUM EKLE