7 İl Genel Meclis Üyesinden Ortak Basın Bildirisi

AKP’li İl Genel Meclis Üyelerinin verdiği önergeyle, gizli oylama ve kapalı oturum yapılmasına tepkilere diğer meclis üyeleri de katıldı. 2 Bağımsız, 2 CHP’li, 3 MHP’li meclis üyesi, ortak bir bildiri yayınlayarak, kapalı oturum ve gizli oylamaya tepkinin tüm İl Genel Meclis Üyelerine değil, kendilerinin tüm çabalarına rağmen kararı alan AKP’nin İl Genel Meclis Üyelerine yapılması gerektiğini açıkladı.

7 İl Genel Meclis Üyesinden Ortak Basın Bildirisi

Onlar da Kent Konseyi’ni kınadı

 

Meclis Başkanı bağımsız Atalay Beştaş, bağımsız üye Güven Yılmaz, CHP’li üyeler Bahar Doğan ve Altuğ Doğan, MHP’li üyeler Mustafa Nurten, Hasan Çetinkaya ve Tamer Ergün, bildiride, “Sivil Toplum Örgütleri ve Kent Konseyi Üyeleri, yaşam alanlarına Yalova’ya sahip çıkmak için 06.04.2012 günü  İl Genel Meclisi toplantısına geldiler. Yalova’ya sahip çıkma gayretleri  bizleri çok memnun etti. Bu herkesin takdir etmesi geren bir durum. Ancak tüm ısrarlarımıza rağmen AKP’nin 8 İl Genel Meclis Üyesi  kapalı oturum  için önerge vererek kararı aldı.

Toplantıya gelen  vatandaşlarımız dışarı çıkarıldı. Bu hiç hoş değil. Kapalı oturum yetmedi. AKP’nin 8 İl Genel Meclis Üyesi, yine tüm çabalarımıza rağmen, gizli oylama kararı aldı. Yapılan gizli oylamada “kömür yakıtlı santralin” imar planına işlenmesi için yapılan itirazlar 8 evet 7 hayır oyu ile kabul edildi. Yalova Kent konseyinin kapalı ve gizli oylamaya basın bildirisi ile tepki vermeleri çok güzel.  Ancak tarafsız olması ve gerçekleri söylemesi gereken Yalova Kent konseyinin basın bildirisinde kapalı oturuma ve gizli oylamaya, karşı mücadele veren bizleri de hedef almasını kınıyoruz. Yalova Kent konseyi tepkisini 8 üyesiyle 8 evet oyu vererek kapalı oturum ve gizli oylama kararı alan AKP’nin  İl Genel Meclis Üyelerine göstermesi gerektiğini bilmelidir. Değerli Yalova Kamuoyunun bilgilerine ve takdirlerine saygılarımızla sunarız” dediler.

 

 

 Kemal Bayrı

YORUM EKLE