Alihan Pehlivan’a Beşli’den teşekkür plaketi

KKTC’nin en acar muhabiri olarak nam salan ‘sarayönü gazetecisi’ lakaplı Alihan Pehlivan, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu ile birlikte geldiği memleketi Yalova’da, Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli’den teşekkür plaketi aldı.

Alihan Pehlivan’a Beşli’den teşekkür plaketi
Beşli, Kıbrıs’ta başarılarıyla adını duyuran bir Yalovalı olarak Alihan Pehlivan’la gurur duyduklarını dile getirdi. Aynı zamanda KKTC Gazeteciler ve Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu üyesi olan Pehlivan ise Yalova’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Pehlivan kimdir?

Yalova doğumlu olan Alihan Pehlivan liseye kadar Yalova’da okudu. Üniversite eğitimi için 1995’te Kıbrıs’a giden Pehlivan, bu süreçten önce ise Türkiye’de yeni başlayan özel radyolarda görev yaptı. KKTC’de özel medya sektörünün başlamasıyla birlikte Kanal T’den başlamak üzere hemen hemen tüm medya kuruluşlarında çeşitli görevler alan Pehlivan’ın, sayısız televizyon ve radyo programı ile gazetelerde haber ve röportajları yayınlandı. Vatan Gazetesi, Güneş Gazetesi, Star Gazetesi, Kıbrıs Volkan, Kıbrıs Son Dakika’da köşe yazarlığı yaptı, Show TV Kıbrıs Temsilciliği gibi bir çok kurum ve kuruluşta haber ve yazıları çıktı.


YORUM EKLE

banner137

banner138