banner123

Alkış, “Belediyelerin talepleri komisyonlarda”

Yalova’nın anayasası olarak nitelenen ve 2007’de İl Genel Meclisi ile Yalova Belediye Meclisi’nin, stk’ların komisyon çalışmaları sonrasında nihai şeklini verdiği 1/25 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın, aradan geçen 5 yıllık süreçte aksaklıklarının giderilmesi gerekçesiyle değişiklik taleplerinin değerlendirildiği komisyonlar, taslak çalışmalarını 29 Haziran tarihinde birleştirecek.

Alkış, “Belediyelerin talepleri komisyonlarda”

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Alkış, Yalova Belediyesi ve İl Özel İdaresi sekretaryasında oluşturulan iki komisyonun, 29 Haziran’da masaya koyacakları iki taslağı bir araya getireceklerini ve tek taslağa indireceklerini, bu tek taslağın da İl Genel Meclisi ve Yalova Belediye Meclisi’ne geleceğini, burada değerlendirilerek gelen değişiklik taleplerinin kabul ya da red edileceğinin altını çizdi.

Alkış, “Belediyelerden tüm talepler alındı ve bu iki komisyonda değerlendiriliyor. Yalova’ya elzem olan ve 1.25.000 ölçekli planlarda yararlı olan bir plan meydana gelecek.

Bu netleştirme sağlanamazsa bu toplantı ertelenebilecek. Tek taslak haline gelecek talepler meclis gündemlerinde çalışmalara yapılacak. Son olarak bir karar bağlanacak” dedi. Planlarla ilgili çalışma gruplarının toplanıp toplanmadığıyla ilgili olarak konuşan Alkış, çalışma gruplarının 29 Haziran’a kadar çalışmalarını tamamlayamaması durumunda bu sürenin uzatılacağını bildiğini söyledi.

 

 

 

YORUM EKLE