"Altınova cazibe merkezi olacak"

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral Körfez Köprüsü'nün tamamlanarak hizmete girmesi sonrasında ilçenin bir cazibe merkezi olacağına inandığını söyledi.

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral Körfez Köprüsü'nün tamamlanarak hizmete girmesi sonrasında ilçenin bir cazibe merkezi olacağına inandığını söyledi. 
Altınova Belediye Başkanı Metin Oral Körfez Köprüsü'nde sona yaklaşıldığını Haziran ayında açılacak olan köprü ile ilçede ciddi bir hareketlilik yaşanmasını beklediklerini vurguladı. Bu yöndeki olumlu ya da olumsuz her türlü beklentiye yönelik hazırlıkların da tamamlandığına dikkat çeken Oral, "Biz körfez köprüsünün hizmete girmesi ile birlikte yaşanacak gelişmelere yönelik hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu bölge turizme açılacak. Köprüyle birlikte ilçemiz Sabiha Gökçen Hava Alanına 15 dakika mesafeye inmiş olacak. Kocaeli'ye 6 dakikada ulaşacağız. İstanbul'un neredeyse bir semti konumuna geleceğiz. O nedenle zengin tarihi ve doğal dokusu ile pekte tanınmayan Altınova'nın tanıtımını yapmak adına hazırlanıyoruz. Gelecek aylarda tarihi yapının daha cazip hale gelmesi için bir antik kent ve külliyenin de tarih severlerin ziyaretine açılması için çalışma başlattık. Doğa meraklıları için bir kuş cenneti olan Hersek Gölü'nün daha rahat ziyaret edilmesi için çalışmalarımız var. Tabi ki bütün bunlar ilçemizi ekonomik açıdan da güçlendirecek. Zira Kocaeli ve İstanbul'a çok yaklaşmış olacağız. Sosyal, kültürel ve ekonomik yansımalarını köprünün devreye girmesinin hemen sonrasında yaşayacağımıza inanıyorum" diye konuştu. 
YORUM EKLE

banner137

banner138