banner131

Arakan’da Yaşanan Katliamlara Dur Demek İçin Dua Edildi

Yalova'da cuma namazından çıkanlar,Myanmar'ın Arakan eyaletinde Budistler tarafından öldürülen Müslümanlar için dua etti.

Arakan’da Yaşanan Katliamlara Dur Demek İçin Dua Edildi

Yaşanan  katliamların giderek büyümesi ve müslümanların yakılarak işkence ile öldürülmesi konusunda açıklama ve dualar yapıldı.

Yalova Merkez Camisi önünde cuma namazı sonrası Yalova Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları öncülüğünde yaklaşık 50 kişi bir araya geldi. Ellerinde Myanmar'ın Arakan eyaletinde yaşanan vahşeti gösteren fotoğraflar taşıyan vatandaşlar, katledilen Müslümanlar için dua etti.

Duanın ardından basın açıklaması yapan Yalova Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları Sözcüsü Hacı Ömer Anlayışlı, "Arakanlı Müslümanlar, kadın erkek, yaşlı, çocuk demeden kundaktaki bebeklere varıncaya kadar diri diri yakılarak tüyler ürpertici bir şekilde şehit edilmektedirler. Irkçı ve fanatik Burma yönetimi evrensel insan hakları, çocuk hakları, vatandaşlık hakları gibi birçok temel hak ve özgürlükleri yok sayarak dünyanın gözü önünde bu vahşeti işleme cüretini göstermektedir. Başta Türk Dışişleri olmak üzere tüm İslam ülkeleri Arakan'daki katliamı uluslararası platformlara taşımalıdır" dedi.

 

YORUM EKLE