Araştırma Enstitüsü’nde çalışmalar son sürat

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Mayıs ayında enstitüde yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Mayıs ayı içerisinde Araştırma Enstitüsü’nde iki eğitim programı gerçekleştirildi.

Araştırma Enstitüsü’nde çalışmalar son sürat
Bir okul öğrencileri enstitüyü ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Enstitü bilim insanları, Mayıs ayı içinde Antalya ve İstanbul’da bir sempozyum ve bir kongreye katıldı.

Antalya’da Mayıs ayı başında düzenlenen  “International Symposium on Biotechnology and Other Omics in Vegetable Science” konulu uluslararası sempozyuma Enstitü adına Uz. Fatih Hancı ve Uz.Esra Cebeci katıldı. Enstitü’nün  2012 yılı programlı eğitimlerinden olan “Sofralık üzüm Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlıları, Mücadele Yöntemleri” konulu eğitim de yine Mayıs’ın ilk haftasında düzenlendi. Eğitimlere, farklı illerden gelen yaklaşık 30 üretici ve teknik eleman katıldı. Aynı hafta Enstitü’de, “Kivi Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlıları, Mücadele Yöntemleri” konulu eğitimde ise Enstitü uzmanları, farklı illerden gelen yaklaşık 15 üretici ve teknik elemana teorik ve pratik uygulamalarla ilgili bilgi verdi.  İstanbul’da düzenlenen “3. Gıda Güvenliği Kongresi’ne Enstitünün Gıda Teknolojisi Bölümü konu uzmanlarından Dr. Yasin Özdemir, Dr. Seçil Erdoğan, Dr. Zekiye Göksel ve Uz. Nesrin K. Bozbıyık katıldı. Öğretmen Yusuf Ziya İlköğretim Okulu’nun 5.Sınıf öğrencilerinin enstitü gezisinde ise Enstitü Müdür Yardımcısı Dr. Burhan Erenoğlu Enstitü çalışmaları hakkında bilgi verdi. Öğrencilere enstitü teknik elemanlarından Uz. Selma Özyiğit tarafından arazi gezdirilerek bilgi verildi.

 

 

YORUM EKLE