Avcılara Eğitim Veriliyor

Yalova'nın Armutlu ilçesinde, Armutlu Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü bünyesindeki avcılara sürdürülebilir avcılık kursu verilmeye başlandı.

 Avcılara Eğitim Veriliyor
Yalova'nın  Armutlu ilçesinde, Armutlu Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü bünyesindeki avcılara sürdürülebilir avcılık kursu verilmeye başlandı.
Armutlu Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleşmeye başlayan kursun 8 gün süresince her gün verileceği ve toplamda 32 saat süreceği öğrenildi. 26 kursiyerin bulunduğu sürdürülebilir Bir Avcılık Eğitimi Kursu'nda avcılığın her alanında bilgiler verildi. Av Turizmi kapsamındaki kuşlar ve memeliler olmak üzere iki avcılık alanında da avcı adaylarının uyması gereken kuralların öğretileceğini vurgulayan kurs eğitmenleri , Orman ve Su İşleri Yalova Şube Müdürlüğü başladığımız eğitime ilginin fazla olmasından mutlu olduk.  Avcılık Atıcılık ve Derneği  yönetiminin katkılarıyla açılan kursumuzda eğitim gören avcı adaylarımıza; doğa korunursa, kendisinin ve gelecek nesillere aktarabileceği bir avcılık bilincine kavuşacağını ve bunun yansıra da onlara doğa koruma sevgisi aşılayarak, doğanın nasıl korunması gerektiği hususlarında bilgilendirmelerimiz olacaktır" dediler. 
YORUM EKLE

banner137

banner138