Avukatlar Eylül’de 2.kez perde diyecek

Yalova Barosu avukatlarının geçtiğimiz ay sahnelediği ve büyük beğeni toplayan “İtirazım Var” adlı komedi türü oyun, ikinci kez sahneye konulacak.

Avukatlar Eylül’de 2.kez perde diyecek
 Edinilen bilgiye göre doğaçlama olarak oynanan ve 6 skeçten meydana gelen oyunun çok beğenilmesi üzerine avukatlar oyunu 2.kez sahneye koymak için hazırlıklara yavaş yavaş başladı. Oyunun 15 Eylül Cumartesi günü oynanması planlanıyor.

Baro Başkanı Cevdet Bekler’in de sahne aldığı oyun, geçtiğimiz ay Uğur Mumcu Kültür Merkezi Arzu Aksu-Ayhan Alşan Sahnesi’nde oynanmıştı. Ekrem Bozgül’ün yönetmenliğini yaptığı doğaçlama komedide Baro Başkanı Bekler’in yanı sıra 14 baro avukatının sahne almıştı. Baro Başkanı Cevdet Bekler, avukatlar olarak tiyatro sahnesine çıkmaktaki amaçlarının hukuk sisteminde var olan olaylara, yaşanan aksaklıklara, günümüzde hukukun uygulanmasında gelinen noktalara hicivle dikkat çekmek olduğunu söyledi. Oyunda Fenerbahçe’nin şike davasından, acemi avukatın icra müdürlüğündeki hikayesine birbirinden güzel 6 farklı skeçte, 14 avukat ve Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’ndan 7 öğrenci rol alıyor.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138