Bağış’tan belediye hamlesi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, geldiği Yalova’da AKP yöneticilerine talimat vererek, Yalova’nın Ak-Belediyecilik anlayışına kavuşturulması talebinde bulundu.

Bağış’tan belediye hamlesi

Yalova Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Bağış burada açıklamalarda bulunarak Vali Civelek’i Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarlığı döneminden beri yakından tanıdığını ifade ederek, “Türkiye’nin tek kadın valisi olarak diğer kadınlarımıza da örnek olup önlerini açıyorsunuz. Dilerim Yalova’da da daha önceki başarılı hizmetlerinizi sürdürürsünüz” dedi.

Daha sonra Yalı Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerindeki esnafı gezen Egemen Bağış, bir esnafın kendisine ikram ettiği dondurmayı da geri çevirmedi. Bağış, AKP İl Binası'nda yaptığı açıklamada, Yalova’yı çok iyi bulmadığını söyledi. “Yalova’yı daha iyi bulmayı bekliyordum” diyen Bağış, Yalova’nın Ak-Belediyecilik şemsiyesi altına girmesi gerektiğine değindi. İl Başkanı Mustafa Pehlivan’ın kendisine verdiği el işleme hediyeyi kabul eden Bakan Bağış, “Ben de sana bir söz alarak plaket vermek istiyorum. Önümüzdeki seçimde mutlaka belediyeyi almalısınız. Başkanımız bu plakete her baktığında benim bu sözümü hatırlasın” dedi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138