banner123

Bahçeşehir Koleji Yaylalarda

Bahçeşehir Koleji Öğrenci ve velileri hafta sonu Yalova Doğa Yürüyüşçülerinin 3 üyesinin rehberliğinde Delmece ve Erikli yaylalarında Doğa yürüyüşü yaptılar.

Bahçeşehir Koleji Yaylalarda
Sabah saat 8:30 da araçlarla şehir merkezinden hareket eden grup önce Delmece yaylasına çıkarak Şifalı suya gitti. Daha sonra Küçük Dipsiz Göle inen grup, buradan da patikalardan yürüyerek önce Büyük Dipsiz göl ve ardından Erikli yaylasına indi. Erikli yaylasında Öğle yemeği için verilen mola sonrasında Erikli Şelalesini gezen Öğrenciler, yürüyüşlerini tamamlayarak saat 16:30 gibi Yalova'ya geri döndüler.

Kolej Öğretmenleri ve Kolej Müdiresi Dilek Babaeker'in de katıldığı yürüyüşte, Yalova Doğa Yürüyüşçüleri grubundan Mehmet Karaahmetoğlu, Sadri Özen ve Yaşar Aydın tarafından katılımcılara doğa, Orman ve Bitkiler hakkında bilgi verildi.

Kolej Müdiresi Dilek Babaeker, Bu tür yürüyüşlerin öğrencilere doğa sevgisinin aşılanması ve doğadaki yaşamın daha yakından görülmesi, incelenmesi açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, yılda en az 2 defa Doğa yürüyüşü yapmak istediklerini ifade etti.   

 

YORUM EKLE