Beş Yıldızlı Yöntem talep gördü

Yalova’nın turizm merkezi olması hedeflenen Arboretum Arazisinde beş yıldız ihale gerçekleşti. Daha önce yapılan 4 ihalede talip çıkmaması üzerine Yalova Belediye Encümeni olağanüstü toplantıda, Arboretum arazisinin 37.000 metrekarelik alanının üçe bölünerek, yanındaki iki parselle birlikte toplam 5 parça halinde meclis kararına uygun olarak satışına karar verilmişti.

Beş Yıldızlı Yöntem talep gördü
Yalova Belediyesi’nin daha önce  dört kez ihaleye çıktığı, Fatih Caddesi’nin sonunda yer alan Arboretum  Arazisi, daha önce SPA ve kongre merkezli turizm tesis alanı olarak tek parça halinde ihalesi yapılmış, ancak hiçbirinde katılım sağlanamamıştı. Yalova Belediye Encümeni’nin aldığı karar doğrultusunda, üretilen 5 adet turizm tesis alanını 5 yıldız yöntemi adını verdiği sistemle ihaleye 5.ci kez çıktı. İhaleye büyük bir katılım oldu. 5 parselle ihaleye çıkan Arboretum dördüne talipler oldu. 2 parselin evrakları eksik olduğundan geçersiz sayılan ihalede  22 ile 23 numaralı parseller satışları hazırlandı onay için belediye başkanına sunuldu.

Konu ile ilgli kısa bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Özsümer şyu ifadeleri kullandı “5 parselle ilgili ihaleye çıktık 4 parsele talipler oldu. 15, 16, 22, 23 numaralı parsellerle ilgili teklifler verildi. Fakat 15 ve 16 numaralı parsellerle ilgili verilen tekliflerdeki eksik evraklardan dolayı geçersiz saydık. 22 ile 23’ü onaylayıp belediye başkanının onayından sonra zaten ayrıntıları da kamuoyuna duyuracağız. 2 parselle ilgili satışı onayladık. Belediye başkanımız Yakup Koçal da zaten gerekli açıklamaları yapacaktır.“ dedi.

YORUM EKLE