Bu Görüntü Tepki Topluyor

Yalova’da yaşayan mültecilerin Deprem Anıtı ve çevresinde yerlere serdikleri battaniyelerin üzerinde nargile içerek ortaya koydukları görüntü vatandaşların tepkisini topluyor.

Bu Görüntü Tepki Topluyor

Son günlerde Yalova halkının sıkça tepki gösterdiği ve şikayetçi olduğu konuların başını Deprem Anıtı ve çevresinde Irak ve Suriye’den gelerek ülkemize sığınan mültecilerin ortaya koyduğu görüntü çekiyor. Deprem Anıtı çevresindeki alana battaniye, kilim ve hatta yatak seren mülteciler burada yemek yiyor, burada eğleniyor ve hatta nargile keyfi yapıyor. Bununla da kalmayan sığınmacılar geceyi burada geçiriyorlar. Bu alanda yedikleri içtikleri şeylerin çöplerini de bırakan kalabalık ciddi bir kirlilik yaşanmasına da neden oluyor. Yalova halkının hiç de alışık olmadığı bu görüntü giderek artan bir tepkiye neden oluyor. Vatandaşlar, “Eskiden Deprem Anıtına kadar ailelerimizle yürürdük. Ama yaz aylarının gelişi ile birlikte ildeki mülteciler adeta burayı işgal ettiler. Çimenlerin üzerine serdikleri şeylerin üstünde nargile içiyor, yemek yiyor ve hatta geceyi burada geçiriyorlar. Ailelerimizle buraya gittiğimizde de tacizkar bakışlardan adeta rahatsız oluyoruz. Bu durumun ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Yalova’daki yerel yöneticileri göreve davet ediyoruz” dediler.

Taha Arslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkü erarslan
Ülkü erarslan - 1 yıl Önce

Evet aynen yazıldığı gibi bende şıkayetciğim varlıklarından bıle rahatsızım kesinlikle Anıt tarafına yürüyemez duruma geldik yetkililerin budurumla acıl en ilgılenmelerını rıca edıyorum ayrıcadasahılin baklmsızlığı icler acısıbu sene sahıl birkere olsun temizlenmedi, insanlar yazın koşa, koşa sahile geliyorlar denize girmek icinilgılilerın bu konuyu da gündeme almalarını rica ediyorum