Çevre Yolu İhalesi Yapılacak

Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, şehir içi trafiğin rahatlamasına neden olacak Çevre Yolu çalışmasının ihalesinin 1 ay içerisinde yapılacağını ve Temmuz ayı sonunda tamamlanacağı aktardı.

Çevre Yolu İhalesi Yapılacak
Yalova’nın en büyük problemlerinden biri olan şehir içi trafiğinin önemli ölçüde rahatlayacak. Çevre Yolu için ilk adım 1 ay içerisinde atılacak. Termal tarafından gelen köy minibüslerinin şehir içine girmesinin engellenmesinin hedeflendiği proje ile Termal Yolu ve Bursa Yolu birbirine bağlanacak.

Yolla ilgili projelendirme çalışmalarının sona erdiğini dile getiren Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, “Çevre Yolu sayesinde Termal tarafından gelen köy minibüslerinin şehir içi trafiğine girmesi engellenmiş olacak. Böylece şehir içi trafiği büyük oranda rahatlayacak. Bu yolun ihalesine 1 ay içerisinde çıkacağız. İhalenin hemen ardından başlayacak olan çalışmalarla yolun Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi. 

Çevre Yolu kapsamında Safran ve Hacımehmet Ovası birleştirecek bir köprü yapılacağını dile getiren Ahmet Özsümer, bu köprünün de kısa süre içerisinde tamamlanmasını hedeflediklerini ifade etti.

Oya Erkan
YORUM EKLE