CHP Merkez İlçe Kongresi yarın

15 Nisan Pazar günü Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Merkez İlçe Kongresi’nde Merkez İlçe Başkanlığı için aday olan Gülsen Büker ve Harita Mühendisi Burçin Tangürek gazetemize açıklamalarda bulundular.

CHP Merkez İlçe Kongresi yarın
Mavi listeden aday olan Gülsen Büker, parti içinde Burçin Tangürek ile iki yol arkadaşı olduklarını ve delegelerin Pazar günü aralarında bir seçim yapacaklarını dile getirdi. Büker, “Burçin Tangürek sevdiğim bir arkadaşımız. Parti içinde iki yol arkadaşıyız. Delegeleri Burçin Tangürek ile benim aramda bir karara varacaklar. Başkanlığa ben ya da Burçin Bey’de gelse kazanan CHP Yalova örgütü olacak. Hangi noktada olursak olalım önümüzdeki pazartesi gününden itibaren partimiz için çalışmalara devam edeceğiz. Kazanan kim olursa olsun partimiz için en iyisi ne ise o olsun. Parti içi yönetimde üyeleri temsilen görev aldığımızı unutmayacağız.”diyerek parti ve üyeler ile el ele kol kola verip çalışacaklarını dile getirdi.

Beyaz listeden aday olan Harita Mühendisi Burçin Tangürek, seçimin birlik ve beraberlik içinde yapılmasını dileyerek demokratik bir seçim olacağını belirtti. Tangürek, “Gülsen Büker CHP’ye uzun zamandır emek veren şu an için ilçe başkanımızdır. Seçimin sorunsuz bir şekilde, birlik ve beraberlik içinde demokratik bir şekilde yapılmasını diliyorum. Önemli olan CHP’nin kongre sonrası bütünlüğünü, birlik ve beraberliği tüm Yalova’ya göstermek en büyük amacımızdır.”dedi. Tangürek, TİGEM 3. girişte saat 10.30’da bütün partilileri kahvaltıya davet etti.

YORUM EKLE