Çiflikköy Yalova’yı Gururlandırdı

Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, makamında düzenlediği basın toplantısında, elde edilen başarıyı değerlendirdi.

 Çiflikköy Yalova’yı Gururlandırdı

Başkan Dağ “Ödüle Bakarak Utansınlar”

Ödülü aldığı için mutlu ve gururlu olduğunu kaydeden Dağ, “
Türkiye genelinde 10 bin ile 50 bin nüfus arasındaki ilçelerde çevre duyarlılığını ön plana çıkaran ve çevreye bakış açısını çok iyi değerlendiren belediyeler arasında 3’üncülük çevre beratı aldım. Bu ödülde emeği geçen çalışma arkadaşlarım ve belediye meclisi üyesi arkadaşlarıma çalışan bütün personelime, Çiftlikköy halkına ve bu ödülü veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na çok teşekkür ediyorum. Bu ödül bizim çevreye bakış açımızı çok daha ön plana çıkaracak ve çalışmalarımıza heyecan verecek. Yalova’mızı Türkiye genelinde sesini duyurduğumuz için mutluyuz” dedi.

Dağ, 3’üncülük ödülü olarak belediye bir araç verildiğini ve aracın kısa süre içerisinde geleceğini ifade etti.

Ödüle Bakarak Utansınlar

Bir gazetecinin sorusu üzerine; AK Parti iktidarının ilçe yöneticileri tarafından çok eleştirilmesine rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ödül almasını değerlendiren Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunu açıklayanlar bu ödüle bakarak utansın. Metin Dağ’ı eleştirmek isteyen önce bir araştıracak. Çiftlikköy Belediyesi’nin çalışmalarına bakarak eleştirecek. Eleştiren önce bir kendine ne yaptım diye bakacak. Önce kendini bir sorgulayacak. Beni eleştirmek için ne ortaya koydum demeli. Çiftlikköy Belediyesi’nin imkanları ve bütçesi belli. Kalkıp da bir anda Çiftlikköy’ü Londra’nın bir mahallesi, İstanbul’un Etileri yapacak değiliz. Ama bunun bir mücadelesini veriyoruz. Beni eleştirecek bir adam Yalova’da görmüyorum. Beni eleştirmek isteyenler belki siyasete adım atmak istiyorlar. Kendini ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. O zaman bir kendilerine baksınlar niye onlar alamıyor. Yalova ilinde bu ödülü aldığım için gurur duyuyorum. Beni eleştirenlere de bu örnek olsun”

Kendi Partilileri Açıklamalara Gülüyor

Dağ, kendine eleştiri getirenlerin sözlerine kendi partililerinin bile gülüp geçtiğini belirterek, “Ben bazı açıklamaları yapanların siyasi partisinin önde gelenleriyle paylaşıyorum. Gülüp geçiyorlar. Kendileri gülüp geçiyor. Benim bir şey dememe gerek yok. Seçimler er meydanıdır. Güreşçiler meydana çıkar güreşir. Ben bükemediğim eli de öperim. Ben ilçem ve ilim için mücadele ediyorum. Aday olacak arkadaşlara da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Geçecek Olsam Bazı Yerleri Aşar Geçerim

Bir gazetecinin, “AK Parti Metin Dağ’sız Çiftlikköy’de seçim kazanamaz sözünüz üzerine AK Parti’den teklif aldınız mı?” sorusuna Dağ, şöyle yanıt verdi:

“Ben siyasi partilerden teklif gelsin diye açıklamalar yapmıyorum. Ben gidecek olsam bazı yerleri de aşar geçerim. Ama bir aile içerisinde huzursuzluk olacaksa bunu istemem. Zamanı gelince hepimiz bakacağız karar vereceğiz.”

Altın Kemeri Almadım Verdiler

Sağlığı el verdiğince siyaset yapmaya devam edeceğini kaydeden Dağ, “Bugüne kadar altın kemeri bana verdiler. Onun için pehlivanlar tedirgin oluyorlar. Önemli olan sağlık. Sağlık el verdiği müddetçe siyaset yapmayı düşünüyorum” dedi.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138