Çiftlikköy AKP Tünel ve otoyolda incelemelerde bulundu

Çiftlikköy AKP İlçe Başkanı Süleyman Çelebi teşkilatı ile birlikte Tünel ve Otoyol inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiği, Laledere köyü mevkiinde incelemelerde bulundu.

 Çiftlikköy AKP Tünel ve otoyolda incelemelerde bulundu

İlçe Başkanı Süleyman Çelebi şirket yetkilisi Murat Polat’tan aldıkları bilgiye göre tünelin gidiş istikametinin delinmekte olduğunu, Yeniköy cephesinden de çalışmaların devam ettiğini, toplamda 600 m. kadar tünelin açıldığını, Laledere istikametinden çıkış tüneline de yakında başlanacağını öğrendiklerini belirtti. Ayrıca Laledere’de beton santralinin kurulduğunu, viyadük ayaklarından 5 tanesinin kazıklarının yapıldığını ve çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Daha sonra Laledere Köyünde yıllardan beri sorun olan köy meydanı heyelan bölgesindeki kazık çakma işlemlerinin tamamlandığını belirten Çelebi, Köy Muhtarı Ömer Akar’ın Milletvekili Temel Coşkun’a ve yetkililere teşekkür ettiğini, köy meydanının güvence altına alınarak geniş bir alana sahip olacağını, yıllardan beri çözülemeyen sorunun ortadan kaldırıldığını belirtti.

 

 

YORUM EKLE