ÇİFTLİKKÖY MAG EĞİTİMLERİ SONA ERDİ

Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) tarafından kendi imkanlarıyla sürdürülen Çiftlikköy ilçesi MAG eğitimleri başarıyla tamamlandı. MAG adayları yemin töreni sonrasında resmen MAG saflarına katıldılar.

 ÇİFTLİKKÖY MAG EĞİTİMLERİ SONA ERDİ

Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) tarafından kendi imkanlarıyla sürdürülen Çiftlikköy ilçesi MAG eğitimleri başarıyla tamamlandı. MAG adayları yemin töreni sonrasında resmen MAG saflarına katıldılar.
MAG-DER, AFAD'ın yoğunluk gerekçesi ile eğitmen göndermemesi sonrasında Çiftlikköy ilçesindeki eğitimlere kendi imkanları ile başlamıştı. Bu eğitimlerde Çiftlikköy itfaiyesi de destek vermiş ve MAG adaylarını yangın eğitiminden geçirmişti. 18 Aralık 2017 tarihinde başlayan eğitimler 07 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen yemin töreni ile tamamlanmış oldu. Eğitimler ve MAG saflarına katılan yeni üyelerle ilgili bilgi veren MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, "13 Aralıkta 2017 Afet bilinç eğitimiyle Çiftlikköy İlçemizde Eğitimlere başladık. 18-29 Aralıkta Teorik eğitimlerle devam eden Yılbaşı tatilinin araya girmesiyle yapamadığımız enkaz eğitimlerini 7 Ocak Eğitimleri başarılı bir şekilde bitirdik. MAG adayları eğitimleri başarıyla bitirerek aramıza katıldı. Yeni MAG’larımız Çiftlikköy İlçemizde görevlerine başlayacaklar. Arkadaşlarımıza hoş geldin der yeni görevlerinde başarılar dileriz.


18 Aralık'ta eğitimlere başladık. MAG tanıtımı, Bireylere yönelik Afet Bilinç eğitimi, Afet psikolojisi, arama kurtarmanın 5 aşaması, Telsiz-İlk yardım-Yangın eğitimlerini teorik olarak alan gönüllü adayları 7 Ocakta 2018 tarihinde K-77 Enkaz toplandılar. Pratik eğitimlerinde tahkimat, enkazda arama kurtarma, telsiz ve MAG Ekipmanlarının tanıtılıp ve uygulandığı istasyonlarda eğitimlerini öğlenden sonrada İp bağlama teknikleri, iple sedye sabitleme eğitimini alarak başarılı bir şekildi zorlu geçen maratonu bitirdiler. Eğitim sonrası verilen eğitim durumlarını belirlemek için sorulan soruları cevapladılar.   Son olarak MAG yemini yapan gönüllü arkadaşlarımız aramıza katıldı. Katılan tüm arkadaşlarımıza önemli bir görev için eğitimlere katılmalarından ve eğitimleri başarılı bir şekilde bitirmelerinden dolayı teşekkür ederiz. Eğitimlerimiz belirli aralıklarla devam edecek. Projelerimiz için kaynak bulursak Yalova İlçelerimizde eğitim vererek yeni Mahalle yapılanmalarını çoğaltmak istiyoruz. Yeni Mahalleler için kaynak temin edilirse konteyner ve iç Ekipmanıyla birlikte yeni mahalleleri Yalova ya kazandırmak istiyoruz. Amacımız oluşacak Depremde Yalova’da kendi yağımızla kavrulmak için gerekli çalışmaları yapmaktır. Yalova hem bursa, Marmara, Adapazarı İznik, Gemlik’te olacak depremlerden etkilenecek" dedi.

YORUM EKLE