Çınarcık Belediyesine Çevre Ödülü

Çınarcık Belediyesi tarafından Şubat ayında başlatılan bitkisel atık yağların toplanması ile ilgili çalışması Deha Biodizel firmasından teşekkür belgesi aldı.

Çınarcık Belediyesine Çevre Ödülü
 Çınarcık Belediyesi bir süre önce atık yağların çevre kirliliğine neden olmasının önüne geçilmesi amacıyla bir proje başlatmıştı. Bu kapsamda Cafe,Restaurant v.b. bitkisel yağların sıklıkla kullanıldığı iş yerlerine dönüşüm için yağ biriktirme noktaları oluşturarak yağlar toplanmaya başlanmıştı. Bu konuda ki önemli firmalardan birisi olan Deha Biodizel firması Çınarcık Belediyesi'nin bu çalışmasını teşekkür belgesi ile ödüllendirdi. 

 Temiz ve sağlıklı bir çevre adına bu çalışmalarda hassasiyet sahibi olduklarını belirten Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan ise,  “İlçemizin en önemli unsurlarından biri olan doğa ve çevresi adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ortadadır. Önce Hava için doğalgazı sonrasında denizimiz için atıksu arıtma tesisimizi ilçemize kazandırarak yola çıktık; Ardından geri dönüşüme destek vermek için geri dönüşüm kumbaraları ile birlikte atık pil ve ilaç toplamaya devam etmekteyiz. Çabamız daha sağlıklı yarınlar için ekolojik dengenin korunmasıdır’’ dedi.

YORUM EKLE