banner123

Çınarcık yaz sezonuna sıkı hazırlanıyor

Üç büyük şehre en yakın ve en popüler tatil yöresi olan Çınarcık yaz sezonuna sıkı hazırlanıyor. Karar yolları güzergâh çalışmalarını hızlandırırken bir yandan da esnaflar son hazırlıklarını yapıyor.

Çınarcık yaz sezonuna sıkı hazırlanıyor
Geçimini turizm işletmeleri ile sağlayan esnaflar yaz sezonunda oldukça umutlu. Bayram havasının estiği Çınarcık’ta çoğu işletme işyerlerini açarken bir kısmı da tadilatlarının son aşamasına gelmiş bulunmakta. Kum plajlar ise çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Kumlar elenip çakıl taşlarından arındırılıyor. Mawiş Beach Clup işletmecisi Üstün Barut yaptıkları işin kendilerinde tutku haline geldiğini belirterek “ben ve buradaki işletmeci arkadaşlarım yaptığımız işin yorgunluğunu sezon bitimine kadar atamayacağız. Ama işletmecilik bizim için bir tutku haline gelmiş tatile gelen yerli yabancı turist bizleri tanıyor. Evde nasıl misafir ağırlıyorsak işletmemizde de aynı titizlik ve hassasiyetle hareket ediyoruz. Çimlendirme ve kumları temizleme çalışmalarımız devam ediyor. Yine bu sezonda Çınarcık’ı tüm Marmara konuşacak” dedi.
YORUM EKLE