Esenköy'de Termal Su Avı

Termal Belediyesi hem yaz hem de kış turizmini hareketlendirmesini ümit ettiği Termal suyu bulabilmek adına çalışma başlattı. Su bulunursa ikinci adımda beldeye en az 3 otel yapılacak.

Esenköy'de Termal Su Avı
 Yaz turizmi ile yetinmek istemeyen Esenköy beldesi kelimenin tam anlamıyla Termal suyun peşine düştü. İlk etapta suyun bulunacağı bir alan belirleyen belediye burada çalışmalar başlattı. Termal suyun akıbetinin 1.5 ay içerisinde netleşeceğini dile getiren Esenköy Belediye Başkanı Özer Kaptan, "Termal su aramaya da başladık. Çalışmalar sonucunda önemli bir rezerv bulmayı ümit ediyoruz.  1.5 ay içerisinde kesin neticeyi alacağımızı düşünüyorum. Suyu bulmamızın ardından beldeye bir otel kazandırmayı istiyoruz. Zira beldede günlük kalınacak bir yer yok. Beldede 3-5 otelin olması hem yaz hem de kış turizmine destek sağlar.  Ben sıcak suyla birlikte Esenköy'de ciddi bir gelişme yaşanacağını düşünüyorum.  Armutlu ve Termal'de sıcak su var. Şimdi bizde de sıcak su kullanılmaya başlandığında hat tamamlanmış olacak" dedi.

Tüneller 2017'ye Sarkabilir
Esenköy açısından büyük bir önemi olan ve beldedeki en ciddi yatırımlardan birisi olan Tüneller hakkında da bilgi veren Esenköy Belediye Başkanı Kaptan, "Tünellerde çalışma hızla ilerliyor. 2016 yılı sonunda denilse de tünelde yaşanan bir takım aksaklıklar nedeniyle tünelin 2017 yılında hizmete açılmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Doğalgaz Ekim Ayında Yanacak

Esenköy'de doğalgaz alt yapı çalışmaları da hız kesmiyor. Beldenin en önemli sıkıntılarından brisi olan ısınma problemine kalıcı bir çözüm getirecek olan doğalgazın Ekim ayında yanmaya başlaması bekleniyor. Konuya açıklık getiren Esenköy Belediye Başkanı Özer Kaptan, "Doğalgaz altyapı çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. En geç Ekim ayı itibarı ile beldenin tamamına gaz verilmiş olacak" dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138