Esnaf İsyanda

Belediyenin kanalizasyon şebekesi yenilemesi, kaldırımların yenilenmesi ve yol çalışmaları nedeniyle Mimar Sinan ve Sefabey Caddesi esnafı isyanın eşiğine geldi.

Esnaf İsyanda

Yalova’nın en işlek caddelerinde iş yerine sahip olan esnaf, bahar aylarından beri devam eden çalışmalar nedeniyle insanların bu caddeleri ulaşım için kullanmadıklarını, çalışmalar devam ederken tüm pisliğin ve tozun dükkânların içine dolduğunu, işlerinin artık durma seviyesine geldiğini dile getirdiler.

Sefabey Caddesi esnafı, “Kış aylarındaki inşaat nedeniyle caddeyi insanlar kullanmıyordu. O inşaat son günlerine geldi derken, kaldırım çalışmaları başladı ve çalışmalar bu hızla giderse Ramazan Bayramı’na kadar sonuçlanmaz. Müşterilerimize ulaşmakta zorluk çekiyoruz.

Kaldırımlar sökülüyor, çalışmalardan kalkan tüm toz dükkanlarımızın içine doluyor, her sokak başında kaldırım taşları konulmuş durumda, Belediye binasının yanı başında olan bu caddelerin durumuyla yetkililerin bir an evvel ilgilenmesi ve bu çalışmaların hızlandırılmasını istiyoruz.” şeklinde düşüncelerini dile getirdiler.

YORUM EKLE

banner137

banner138