Fazla Uçtuk

Yalova’lılar uçmayı seviyor. Türk Hava Kurumu’nun ücretsiz olarak başlattığı Paraşüt kurslarına Yalova’dan yaklaşık 1.500 kişi başvurdu. Ücretsiz olan kurslara sadece 400 kişi kabul edildi.

 Fazla Uçtuk

1 Haziran 31 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan Paraşüt kurslarına katılacak şanslı kişiler belli oldu. Türk Hava Kurumu’nun (THK) başlattığı ücretsiz kursların Yalovalı vatandaşlar tarafından epey ilgi gördüğünü ifade eden THK Model Uçak Rehber Öğretmeni Çetin Arıcı, “THK olarak bizde bu kadar katılım beklemiyorduk. Anlaşılan Yalovalılar uçmayı seviyor. Kurslarımız 3 bölgede gerçekleştirilecek. Eskişehir, Antalya ve Erzincan’da gerçekleştirilecek olan kurslarda kursiyerlerin kalacak yerleri, yol masrafları THK tarafından karşılanacak. Paraşüt kursu 7 gün, planör ve yelken kanat kursları ise 20 gün sürecek” ifadelerini kullandı.

THK'nın bu kursları yapılan bağışlarla ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdiğini aktaran Arıcı, “Ne kadar çok bağış gelirse o kadar etkinliklerimiz artar. THK her zaman vatandaşın menfaati doğrultusunda çalışmayı hedef olarak belirlemiştir” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138