Gaziler ve Şehit aileleri ziyaret edildi

Kent konseyi kadın meclisinin , Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Muharip gaziler Derneği üyeleri ildeki gazileri ve şehit ailelerini ziyaret ettiler.

 Gaziler ve Şehit aileleri ziyaret edildi
Kent konseyi kadın meclisinin , Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Muharip gaziler Derneği üyeleri ildeki gazileri ve şehit ailelerini ziyaret ettiler. 
Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Muharip Gaziler Derneği üyeleri Yalova'da ki gazileri ve şehit ailelerini unutmadı. Dernek başkanları Mustafa ürkmez ve Şakir Güner ile birlikte aile ziyaret eden Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl gaziler ve şehit aileleri ile sohbet ettiler. Ziyaretler hakkında bilgi veren Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl, "Bu vatan uğruna bedenlerini siper eden gazilerimizle, gözünü kırpmadan canını vatanları için veren şehitlerimizin ailelerini ziyaret ettik. Onlara yalnız olmadıklarını bir kez daha hatırlattık.  Gerçi yıllardır her iki dernek ile çok sıcak ilişkilerde olarak onların her zaman yanlarında olduğumuzu hep hissettirdik. Kadın meclisinin hazırlamış olduğu  organizasyonlarda dernek üyelerinden katılanlar ile kimi zaman yemek yiyerek, kimi zaman kahvaltıda,  kimi zaman da müze gezileri ile bir araya geldik.  Geçen hafta Karamürsel'de yaşayan Kore gazimizi ziyaret etmiştik. Bu hafta ise  Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Ürkmez ile merkezde yaşayan iki şehit ailemizi ziyaret ettik. 1974 Kıbrıs harekatında şehit olan Zeki Alpsoley'in annesi Şükriye Alpsoley ve ablası Figen hanım ile naşı Kıbrıs'ta olan şehidimizi yad ettik. 2010 yılında Hakkari'de şehit olan Sercan Yazar'ın annesi Hüsniye Sercan ve babası Yener Sercan'ı da evlerinde ziyaret ederek sohbet ettik. Bizlerinde onların evlatları olduğunu dile getirdik. Ailelerin tek derdi sahip çıkılmak ve aranmak. Tabi ki yasalar ile de  bazı eksik olan haklarının sağlanması gerekmektedir. Onların sesine biraz da olsa kulak vermek yeterli.  Gazilerin ve şehit ailelerinin acılarını yürekten paylaşıyorum" dedi. 
YORUM EKLE

banner137

banner138