Güç Birliği Yeniden, “Başkan” Dedi

Yalova Güç Birliği Derneği olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede İlhami Başkan yeniden başkanlığa seçildi. Başkan federasyon olma çalışmalarına başlayacaklarını da tekrarladı.

Güç Birliği Yeniden, “Başkan” Dedi

Yalova Güç Birliği Derneği'nin olağan genel kurulu yapıldı. Yapılan kongrede, İlhami Başkan tek liste halinde oyların tamamını alarak yeniden başkanlığa seçildi. Yalova Belediye Meclisi Kongre Salonu'nda yapılan kongreye, Yalova Valisi Muammer Erol başta olmak üzere, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Yaşar Okuyan, AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, MHP Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Arslanhan, CHP İl Başkanı Nur Koçak ve çok sayıda STK temsilcisi ve oda başkanları da katılım sağladı. Kongreye ayrıca İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çam ve temsilcileri de katılım sağladı. İYİ Parti'nin adının okunmamasından dolayı, partililer salonu terk ettiler. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongre, divan üyelerinin belirlenmesi ile devam etti. Başkanlığını Şükrü Önder'in yaptığı divan üyelerinin yerini almasının ardından faaliyet raporu okundu.

Faaliyet raporunu okuyan Salih Kocabaş ise, "İlhami Başkan Başkanlığında seçilmiş 50 kişiyle kurulan derneğimiz, yönetim kurulu görev bölümlerini belirleyerek uzun yıllar sürecek yolculuğuna başlamıştır.  Yalova'mızda bulunan siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, protokol üyeleri, belediyeler, esnafımızı ziyarette bulunarak derneğimizin kuruluş amaçlarını yazılı ve sözlü olarak anlatmıştır.  Gerek sınır içinde gerekse sınır dışında vatanımız için şehit düşen asker, polis, güvenlik görevlilerimiz için Yalova Merkez Cami'de mevlit okutarak şehitlerimizi yad ettik.

Yalova Güç Birliği yönetimi, Yalova'daki temaslarını hızlandırarak Yalova'ya yeni atanan ve mevcut kurumları sık sık ziyaret ederek halkımızın duygu ve düşünceleri doğrultusunda fikir dayanışmalarında bulunuyor.  Arberetum arazisinin konut alanına çevrilmesine itiraz edip Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne gerekli dilekçemizi yazıp ilettik. Yalova'mızın dışında yaşayan Yalova kökenli hemşerilerimize ulaşarak o kişilerin Yalova'mıza yüzlerini dönmeleri konusunda çalışmalar yapıyoruz. Yalova'mızın köylerine ziyarette bulunarak, köylerde 3 kişilik yönetim kurulları oluşması sağladık.

20 ocak 2016 tarihinde oluşturulan kadın komisyonu gelirlerini yardıma muhtaç insanlara bağışlanmak üzere bir gece düzenlendi. 29 Nisan 2016 tarihinde çağdaş ve modern şehir planlaması nasıl olmalıdır konulu panel düzenlendi. Yalova Dörtyol Kavşağı düzenlemesine itiraz ederek Yalova İstanbul Caddesi çıkışına Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan çalışma sonrasında RAMADA Otel'in önüne yol yapılmasını sağladık. Uyuşturucuyla ilgili mücadele çalışmaları doğrultusunda çeşitli pankartlar ve dövizler hazırlayarak şehrimizin çeşitli yerlerine asarak bu konuya dikkat çekilmesi sağladık. Her dönem 1999 depreminde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız için yapılan etkinliklere katılıp yad ederek manevi görevlerimizi de icra ediyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetleyerek etkinlikler gerçekleştirdik. Derneğimizin kadın kollarını, gençlik kollarını ve izci spor kollarını kurarak kadınlarımıza ve gençlerimize daha hızlı ulaşıp iletişim sağlamayı hedefledik.  Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Dernek olarak adımlarımızı hep bu doğrultuda attık" dedi.   

Kongrede konuşan bir diğer isim ise Yalova Valisi Muammer Erol oldu. Erol kendisinin de Yalovalı olduğunu dile getirdiği konuşmasında, “Yalova Güç Birliği'ni kuran emek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu dernek Yalova'mız için güzel işler yapmaya devam eder. Önümüzdeki süreçte katkı sağlayacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Dernek yetkililerine başarılar diliyorum. Ben de artık Yalovalıyım ve kendimi Güç Birliğine üye yaptıracağım. Beni de kabul ederseniz mutlu olurum” diye konuştu. 

Kongreye katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar okuyan ise konuşmasında, “Yalova Güç Birliği'nin faaliyetlerini yakından takip ediyorum ve yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Elimizden geldiğince Yalova'mızın geleceği için hepimizin katkı sağlaması gerektiğini düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

Dernek çalışmalarını çok önemsediğini belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, “Kongre hayırlı uğurlu olsun. Sadece Türkiye'nin değil; dünyanın en güzel kentinde yaşıyoruz. Ben STK'ların özünden gelme biriyim. Birçok sivil toplum örgütlerinde aktif rol aldım. Bizim de yapıcı eleştirilere her zaman ihtiyacımız var. Derneklerin bizi şekillendirmesini gerçekten çok önemsiyorum. Yalova Güç Birliği Derneği de ilk kurulduğu günden beri sevgi ve saygıyla faaliyetlerini yürütüyor. Yalova'nın vizyon sahibi olması için elinden geleni yapan bir dernek. Kentlilik bilinci adına mutlaka bir şeyler yapmak gerekiyor. 1995 yılından beri Yalova kentlilik bilincini oturtmak için bir adım yol alamadı. Güç Birliği Derneği'nin bu bilinci oturtacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138