Hafriyat Sahasına Ruhsat

Yalova’nın önemli problemlerinden bir tanesi olan hafriyat toprağı döküm alanı sıkıntısı giderildi. Safran bölgesinde yaklaşık 700 bin metreküp kapasiteye sahip olacak olan döküm alanına verilen ruhsat Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından teslim edildi.

Hafriyat Sahasına Ruhsat

Göreve geldiğimiz günden beri bu konunun sağlıklı bir şekilde çözülebilmesi için uğraş verdik diyen Başkan Vefa Salman; “Daha önce yapmış olduğumuz ruhsatlandırmalar işletmelerin kendi iç işleyişleri nedeniyle hafriyat toprağı yönetimi sağlıklı bir şekilde yapılamadı. Sadece merkezin değil, kent genelini ilgilendiren bir sorundu. Kaçak dökümler yapılıyordu. Buda hem çevre hem de görüntü kirliliği oluşturuyordu. Kentimizin uzun yıllar sorun yaşamayacağı büyüklüğe sahip olan yeni alan yaşanan tüm olumsuzlukları da ortadan kaldırmış olacak” dedi.

Kaçak Döküm Yapana Ceza Kesilecek          

“Kentimizin estetiğinin bozulmaması ve çevremizin kirlenmemesi adına vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya çağırıyorum” diyen Başkan Salman; “Döküm alanının çalışmaya başlamasıyla birlikte bu yöndeki kontrollerimizi arttıracağız. Bundan sonra bu konuda taviz vermeyeceğiz. Kaçak döküm yapanlara gerekli cezai işlemler yapılacak. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor, kaçak döküm yapıldığını görenlerinde belediyemizin 444 8 777 numaralı çağrı merkezine anında bildirmelerini rica ediyorum. Unutmayalım Yalova hepimizin” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138