Halk Eğitim’den yıl sonu şöleni

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nün organize ettiği yıl sonu etkinlikleri, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan, HEM Müdürü Cahit Yıldırım ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla başladı.

 Halk Eğitim’den yıl sonu şöleni

HEM folklor ekibinin Muğla ve Kafkas yöresi halk oyunlarıyla sahne aldığı etkinliklerde, giyim tasarım kursiyerlerinin hazırlamış olduğu giysilerin sunulduğu defile büyük bir ilgiyle izlendi.

 

Aksaklıklar Vali Civelek’i kızdırdı

 

Etkinlikler kapsamında çeşitli kurslara katılan kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği sergi salonlarını gezen Vali Civelek’in, yaşanan bazı aksaklıklara ise kızdığı gözlemlendi. Kafkas oyunları için sahne alan ekibin bir türlü gösteriye başlayamaması üzerine sergi salonlarını gezmek ve açılışları yapmak için kapalı salondan ayrılan Vali Civelek, alkollü olduğu söylenen bir vatandaşın kendisine sözlü olarak sitem etmesi üzerine kısa bir süre vatandaşla konuştu. Ardından sergi salonlarını açan Vali Civelek’in HEM Müdürü Yıldırım’la hararetli konuşması da dikkat çekti. Vali Civelek, açılışların ardından hızla sergileri gezdikten sonra RDKM’den ayrıldı. Ancak HEM Yıl sonu etkinlikleri kapsamında sergiler 3 gün daha açık kalacak. 22 Haziran akşamı da dahil olmak üzere, akşamları saat 20.00’de RDKM’de etkinlik programı kapsamında müzik dinletileri, mini konserler, halk oyunları gösterileri gerçekleştirilecek.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138