banner123

“Halkın %90’ı Hizmetlerden Memnun”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman halkın %90’nın belediye hizmetlerinden memnun olduğunu dile getirdi. Salman, “Siyaseten yapılan açıklamalar bu gerçeği değiştiremez” dedi.

“Halkın %90’ı Hizmetlerden Memnun”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman belediye hizmetleri ve halkın bu hizmetlerden duyduğu memnuniyeti içeren çarpıcı açıklamalarda bulundu. Belediye hizmetlerine yönelik şikayetlerin oranının %10’u geçmediğini belirten Salman, “Halk günlerine başladığımızdan beri şikayet sayısı bazı mahallelerde %50’nin de altına düştü. Göreve ilk başladığımda 2 saatlik Halk Günleri’nin halkın sorunlarını dinlemeye yetmediği oluyordu. Şimdi ise mahallelerde yapılan toplantılar 30 dakikada, en çok 1 saatte toplantıları tamamlıyoruz. Halkın şikayetleri önemli oranda azalmış durumda. Gelen şikayetler ve öneriler de kişisel ve bireysel. Yalova, mahalle ve sokaklar için gelen şikayetlerin oranı %10’u geçmiyor. Yani halkın %90’ı belediye hizmetlerinden memnun durumda. Siyaseten birileri çıkıp da halkı memnun değil dese de bunu takdir eden merci halktır. Onlar da memnuniyetlerini ortaya koyuyorlar” dedi.

“Artık bize ulaşmak çok kolay”
Halkın sıkıntı ve taleplerini istedikleri an kendisine bildirebildiğini vurgulayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Biz göreve geldiğimizde halka kapılarımızın açık olacağını, şeffaf bir belediyecilik anlayışını belirleyeceğimizi deklare ettik. Bundan hiçbir şekilde taviz vermedim. Gerek şeffaf oda toplantıları, gerek halk günleri, gerek Ramazan Şehrindeki halk günleri ve gerekse de belediyeye gelen herkesle görüştüm. Bununla da kalmadık ve sosyal medya üzerinden de halkın taleplerini ciddi şekilde dinledik. Ben sosyal medyayı etkin kullanan birisiyim. Bu sayede mesafeleri ve perdeleri de aradan kaldırdık. İsteyen herkes sosyal medyadan bana ulaşıyor ve derdini anlatıyor. Bende gereken birime talimat verip bu sorunların ortadan kaldırılması için gerekeni yaptırıyorum. Görevimin son gününe kadar halkla olan bağımı ve diyaloğumu kopartmayacağım” diye konuştu.

 

YORUM EKLE