HAS Parti İl Başkanlığı’ndan birleşmeye destek

HAS Parti Yalova İl Başkanı Halil İbrahim Büyükgümüş, HAS Parti’nin AKP’ye katılma fikrine olumlu baktıklarını belirterek, Genel Başkan Numan Kurtulmuş’a destek verdiklerini ve sürecin ülke için hayırlı olmasını dilediklerini açıkladı.

HAS Parti İl Başkanlığı’ndan birleşmeye destek

 Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık resmi konutunda HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile yaptığı görüşmede iki partinin bütünleşmesine yönelik teklifi dile getirdiğini kaydeden Büyükgümüş, “HAS Parti, yeni Türkiye'nin kurulması için fikirleriyle, görüşleriyle, söylemiyle, üslubuyla, ortaya koymuş olduğu programıyla Türkiye'de yapmış olduğu projelerle ve süreçlere olan katkılarıyla önemli bir boşluğu doldurmuştur. Ülkemiz halen, 12 Eylül Referandumu ile başlayan çok önemli bir süreçten geçmektedir. Bu nedenle, Sayın Başbakan tarafından Genel Başkanımıza iletilen “bu süreçte yeni Türkiye'nin inşası konusunda bir güç birliği, bir güçlenme, bir birlikte mücadele etme” daveti; dikkate alınması gereken bir husustur” diye konuştu.

 

“Ortak bir Türkiye ideali için bir fırsat”

 

Büyükgümüş, “Şüphesiz HAS Parti ve AK Parti iki ayrı partidir; ancak ilk defa Sayın Başbakan’ın davetiyle “ortak bir Türkiye ideali” etrafından bir araya gelme fikri ortaya atılmış ve ilk defa bu fikrin Türkiye için yeni bir fırsata dönüşme ihtimali belirmiştir. Ben de Yalova İl Başkanı olarak bu fikri ve ihtimali önemsiyorum. Sürecin çeşitli aşamalarında Genel Başkanımız ve Genel Merkezimiz ile istişare imkânı bulduk. Sayın Numan Kurtulmuş, fevkalade iyi yetişmiş, birikimli ve nezaketi her şeyin üzerinde tutan bir siyasetçi olarak daima bizlerin de güvenini kazanmıştır. Siyaseti bugüne kadar ilkeli, dürüst ve kararlı bir biçimde sürdüren Sayın Genel Başkanımızı bugüne kadar olduğu gibi her türlü gelişmeyi göz önünde bulundurarak bundan sonra da takip etmeye ve kendisiyle birlikte siyaset yapmaya devam edeceğiz. Bu yöndeki kararımızı kendilerine de iletmiş bulunuyoruz.  Bundan sonraki sürecin Memleketimiz ve Milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor; yeni Türkiye'nin inşası konusunda üzerimize düşen her hangi bir görev olursa seve seve yerine getireceğimizi belirtmek istiyorum.

 

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138