"HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN"

Yalova Belediye Başkanı bin aydan hayırlı olduğu ifade edilen Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Salman Kadir Gecesinin tüm İslam alemine huzur, ve barış getirmesini temenni etti.

Yalova Belediye Başkanı bin aydan hayırlı olduğu ifade edilen Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Salman Kadir Gecesinin tüm İslam alemine huzur, ve barış getirmesini temenni etti.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başladığı gece olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Salman mesajında “Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin, başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam Alemine ve dünyamıza huzur ve barış getirmesini temenni ederim” diyerek şunları dile getirdi, "Ramazan ayı boyunca birlik ve beraberliğin sembolü, bereket dolu iftar sofralarında sevdiklerimizle, eş, dost ve akrabalarımızla bir araya gelip Ramazan ayının güzelliğini hep birlikte yaşamaya özen gösterdik. Ramazan aynın tüm bu güzelliklerini yaşarken ne yazık ki hem ülkemizde hem de dünyada terör çirkin yüzünü gösterdi. Gelen her şehit haberi yüreğimizi burktu. Bir kez daha gördük ki; ülkemizde ve dünyada yaşanan terör odaklı olumsuzluklar insanlığın birlik,  beraberlik, sağduyu ve kardeşliğe ihtiyacının olduğunu açıkça ortaya seriyor. İşte bu müstesna günlerin belirtilen insani duyguların öne çıkmasına yardımcı olması hep temenni ettik, yine ediyoruz ve hep edeceğiz. Dünyanın neresinde olursa olsun açların, yoksulların, mahrumların, mağdurların, zayıf bırakılmışların, zulme uğramışların haklarına dikkat çekmek, onların dertleriyle dertlenmek, acılarına ortak olmak, yaralarını sarmak hepimizin vazifesidir. İdrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin tüm bunlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’nin ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu gecenin açlıkla, yoksullukla, savaşla ve sağlık sorunlarıyla uğraşan bütün insanların huzur ve mutluluğa erişmesine vesile olmasını diliyorum. Kadir Geceniz mübarek olsun"

 

YORUM EKLE

banner137

banner138