İlahiyat Fakültesi bir anda Türkiye’de tanındı!

Yalova Üniversitesi’nin önümüzdeki eğitim döneminde açılacak olan İlahiyat Fakültesi öğrencileri için pozitif ayrımcılığı Türkiye gündemine “Mekke promosyonlu üniversite” başlıklarıyla oturdu.

İlahiyat Fakültesi bir anda Türkiye’de tanındı!

Önümüzdeki dönem öğrenci almaya başlayacak olan Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin resmi web sitesinden yaptığı duyuru, üniversite öğrencilerinin sosyal paylaşım sitelerinde büyük tepkisine neden oldu. Zira Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazanan öğrenciler okudukları süre boyunca harç parası ödemeyecek. Yalova Üniversitesi'nin yayımladığı duyuruya göre; öğrenciler ayrıca, en az 250 TL burs alacak ve kendilerine kalacak yer imkanı sağlanacak. Vakıf üniversitelerin öğrenci çekmek için uyguladığı yöntemleri bile geride bırakacak imkanlar vaadeden Yalova Üniversitesi'nde öğrenim gören diğer öğrenciler ise yapılan ayrımcılığı tepkiyle karşıladı. Uygulamanın 'Eşit Eğitim Hakkı'nın gaspı olduğunu düşünen Yalova Üniversitesi öğrencileri,  üniversite kaynaklarının neden sadece İlahiyat Fakültesi öğrencileri için kullanıldığını, neden ilahiyat Fakültesi'ne öğrenci çekilmeye çalışılırken geri kalan birimlere yatırım yapılmadığını, kendi ödedikleri harçların neden tüm İlahiyat Fakültesi'nde burs olarak kullanılacağını sorguluyorlar. Rektör Eruslu ise tüm bunların fakülte kapsamında kurulan bir vakıf aracılığı ile sağlanacağını dile getiriyor.

 

İşte Yalova Üniversitesi'nin internet sitesinde yer alan duyuru;

 

“Fakültemizi Tercih Etmeniz İçin 10 Sebep:

Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 1 Ekim 2012 tarihinde eğitim-öğretime başlayacak öğrencilerine çok cazip imkânlar sunuyor:

Her öğrenciye öğrenim harcını karşılama taahhüdü,

İlk 3000’e giren öğrencilere aylık 1000 TL, İlk 6000’e giren öğrencilere 500 TL, fakültemize yerleşen her öğrenciye 250 TL karşılıksız burs,

Bütün öğrencilerimize kalacak yer temini,

Ders saatleri dışında özel eğitim seminerleri fırsatı,

Hazırlık sınıfı sonunda Suudi Arabistan’da (Mekke, Medine ve Cidde) 4 ay süreyle pratik dil eğitimi imkânı,

%100 Arapça eğitim ve İngilizce seçmeli ders alma imkânı,

Akademisyen ve İslâm âlimi yetiştirmeyi önceleyen bir fakülte,

Mezun olan her öğrencimize -akademik kariyer yapma imkânı yanında- öğretmenlik, vaizlik, Kur’an kursu öğreticiliği gibi pek çok sahada iş imkânı,

Alanında uzman, proaktif akademisyen kadrosu,

İstanbul, Bursa ve Kocaeli’ye 1’er saat mesafede, stresten uzak, doğal güzellikleriyle öne çıkan bir şehirde okuma avantajı.

Bu imkânları aynı anda sunabilen başka bir fakülte biliyor musunuz?”

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138