banner123

İmzalar Teslim Edildi

Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği (YEKSADER) başkanı Ahmet Yiğit başlatılan imza kampanyası ile toplanan imzaların Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’ne iletildiğini söyledi. Yiğit, “Bisiklet yolu sözü veren Sayın Vefa Salman'dan bir an önce Bisiklet yollarını güvenli hale getirmesini de bekliyoruz” dedi.

İmzalar Teslim Edildi

Bisiklet yollarının daha güvenli hale gelmesi ve engellilere ait yürüme yollarına araç parklarının engellenmesini isteyen dilekçe için YEKSADER tarafından başlatılan imza kampanyası tamamlandı. Kampanya kapsamında vatandaşlardan toplanan imzalar ise Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’ne teslim edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan YEKSADER Başkanı Ahmet Yiğit ise, “Bisiklet yollarının güvenli hale gelmesi ve aynı zamanda görme engelli bireylerin kullandığı yürüyüş yolları ve vatandaşların kullandığı kaldırımlara yapılan araç parklarına önlem alınmasına ait Derneğimiz tarafından başlatılan imza kampanyamıza ait dilekçeler Yalova Valiliğine ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gönderilmiş olup, Yalova Belediye Başkanlığından görme engelli bireylerin ve vatandaşların kullandığı kaldırımlara park eden araçlara az sayıdaki personel ile mücadele ettiklerini ve gerekli cezaları yazdıklarını Derneğimize bildirilmiştir.

Ancak, bu tür olumsuzlukların ortadan kalkması için Belediye Trafik Zabıta ve Emniyetin ilgili birimlerinde görevli memurların uyarma yöntemiyle değil de direk ceza yazması halinde düzeleceği kesindir. Gerekli yerlere uyarıcı tabela konulması gerekir. Bisiklet yolu sözü veren Sayın Vefa Salman' dan bir an önce Bisiklet yollarını güvenli hale getirmesini de bekliyoruz. Bisiklet yollarının güvenli bir hale gelmesi ve Bisiklet kültürünün oluşabilmesi için güzel bir eylemi de bisikletlerimizle en kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

YORUM EKLE