Kaçak keklik avlayanlar yakalandı

Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Gürcan Olcay, Yalova İli Armutlu İlçesi'ne bağlı Kapaklı Köyü Tersane mevkii üstünde keklik avlandığı ihbarını alan Şube Müdürlüğü’nün ekipleri, bölgede yaptıkları araştırmalarda kaçak keklik avlayan 4 kişiyi yakaladığın belirtti.

Kaçak keklik avlayanlar yakalandı

Çevrede yapılan aramalarda tuzak ile keklikleri tuzaklara çekmesi için kullanılan kafesler içinde 10 keklik (mühre) ele geçirildi. Kaçak avcılara 'Avcılık belgesi olmadan av yapmak', 'Canlı mühre (hayvan) ile av yapmak', 'Avlanma süresi dışında av yapmak' suçlarından toplam 4 bin 864 lira para cezası ve yasak avladıkları keklikler için Bin 400 lira tazminat cezası kesildi. 

“Kaçak avcılara göz açtırmayacağız”

Şube Müdürü Gürcan Olcay, kaçak avlanmaya kesinlikle izin vermediklerini, kontrollerin arttırılarak devam ettirildiğini belirtti. Müdür Olcay, “Ekiplerimiz özellikle ocak, şubat ve mart aylarında kaçak avcılara karşı çok iyi çalışıyorlar. Bölgemizde kaçak avcılara göz açtırmayacağız. Yeni kurulan bir Şube Müdürlüğüyüz Ancak ekibimiz işi biliyor. Kaçak avcıların yakaladıkları keklikleri sesinin güzelliği ve iriliğine göre 500 ile 5 bin lira arasında sattığını duyuyoruz. Çevresinde böyle kaçak avcıları görenler, mutlaka 156 Jandarma veya Şube Müdürlüğümüzü arasınlar.”dedi.

 

 

YORUM EKLE