Kadın girişimciler KOSGEB Desteğiyle Açılan Sevilen Mantı işletmesini ziyaret etti

Yalova valisi sn Esengül Civelek , YTSO Yönetim Kurulu başkanı Celal Özel ve YTSO İl Kadın Girişimciler kurulu başkanı Süheyla Uzuneser ve kurul üyeleri Sevilen Mantı işletmesinin sahibi Ayşe ÖZKILIÇ’ ı ziyaret etti.

Kadın girişimciler KOSGEB Desteğiyle Açılan Sevilen Mantı işletmesini ziyaret etti

KOSGEB Girişimcilik destek programından yararlanılarak açılan Sevilen Mantı İstiklal Caddesinde Özkılıç Apartmanının 1. katında yer almaktadır.

İşletmesi hakkında bilgiler veren kadın girişimci Ayşe ÖZKILIÇ, Bulgaristan doğumlu olduğunu, Bulgaristanda Meslek Lisesi Aşçılık bölümü mezunu olduğunu ve aşçılık sertifikasının bulunduğunu Yalova’ya geldikten sonra çeşitli yerlerde çalıştığını daha sonra Yalova Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde KOSGEB’ in  iş kurmak isteyenlere destek olduğunu öğrendiğini kendi işini kurmaya karar verip KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katıldığını ve kendi işini kurduğunu söyledi.

İşletmesinin konseptinin mantı üzerine kurulmasına rahmen ev yemeklerinin de bulunduğunu, Müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun banka, noter,belediye vb resmi kurum çalışanlarının oluşturduğunu ayrıyetten dışarıya da yemek servislerinin olduğunu söyledi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138